"Viktor z Ružomberka sa po piatich rokoch konečne dostal tam, kde ho poslal súd za krádež - do väzenia," píše polícia začiatok absurdného príbehu na sociálnej sieti. Pátranie po vtedy 25-ročnom Viktorovi začalo ešte v roku 2016. Mladík si zámerne nepreberal zásielky a vyhýbal sa spravodlivému konaniu. Potom utiekol do zahraničia.

"Viktor si asi myslel, že po piatich rokoch na neho slovenské orgány zabudli. Rozhodol sa vrátiť domov. Cestovanie počas pandémie nie je sťažené len pre slušných občanov, pre zločincov na úteku obzvlášť. Či už z odrazu objavenej slušnosti, či nevedomosti alebo strachu pred postihom, sa Viktor rozhodol splniť do bodky mimoriadne opatrenia a dobrovoľne sa zaregistroval do domácej karantény," informuje polícia. 

A keďže policajti pravidelne kontrolujú dodržiavanie domácej karantény osôb, ktoré prišli zo zahraničia, Viktora odhalili. Prekvapenie bolo, keď zistili, že do domácej karantény na istej adrese v Ružomberku sa prihlásil roky hľadaný Viktor. Šokujúce bolo, keď ho navyše pri osobnej návšteve aj našli.

"Viktor bol ešte v ten istý deň eskortovaný do väzenia," uzavrela polícia.