Rozhovory so skutočnými agentmi sú už potom len čerešničkou na torte. Tento seriál vás nenechá ani na chvíľu vydýchnuť.

Nová televízna séria Spycraft (Umenie špionáže) prináša náhľad pod pokrievku práce špiónov od čias I. svetovej vojny až po dnešný moderný svet. Kombinácia rozhovorov s odborníkmi, rekonštrukcie udalostí a archívnych záberov robí z tohto seriálu skutočnú lahôdku pre všetkých milovníkov tajomstiev, šifier, technológií a všetkého, čo je spájané so záhadným svetom tajných agentov.

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock

Osem epizód nabitých špionážnymi technikami

Príbehy špiónov nás fascinujú už od nepamäti, prvá zmienka o nich sa objavuje už v 19. storočí, a tento seriál sa v každej z ôsmich epizód zameriava na inú oblasť špionáže. Začíname špičkovou technikou, ku ktorej patria predovšetkým odposluchy. Nevyhnutnosť ich využitia mnohokrát vedie k skutočne vynaliezavým a prekvapivým riešeniam. Po pozretí druhej časti si radšej budete kontrolovať všetko, čo konzumujete. Zavedie nás totiž do ríše smrtiacich jedov. Niektoré špionážne akcie totiž majú jediný cieľ, zneškodniť protivníka a ideálne čo najmenej nápadným spôsobom. Nasledujúca epizóda s tým tak trochu súvisí, pretože sex či jeho prísľub sa dajú využiť rôzne. Jednou z najznámejších špiónok bola exotická tanečnica Mata Hari, nesmie teda chýbať ani v tomto dokumente.

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock

Informácie sú cenným tovarom, a zvlášť špióni sú pri ich získavaní skutočne vynaliezaví. Pomáhajú im v tom informátori aj hypermoderná technológia. Ostatne špičková technológia často hrá hlavnú úlohu aj pri práci na zvláštnych operáciách. Jedna z epizód sa venuje zvlášť populárnej téme, ktorou sú šifry. Tými sú práve informácie chránené pred nepovolanými osobami, ale existujú géniovia, ktorí rozlúštia aj ten najzložitejší kód. Neveríte? Sledujte časť Lámači šifier. Stretnete sa v ňom ako s klasickými šiframi používanými po stáročia, tak s tými novodobými počítačovými. Divákom sa tak odkryje tajomstvo šifry prezidenta Jeffersona aj počítačového červa z roku 2010 s názvom Stuxnet.

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock

Chcete sa stať špiónom?

Ak ste si už niekedy vraveli, ako sa niekto stane špiónom, potom vám na to odpovie posledná časť tejto série. Dôvody vedúce ľudí k tomu, aby sa upísali špionáži, sa dajú rozdeliť do štyroch základných skupín podľa pravidla MICE – Money, Ideology, Compromise a Ego. Seriál zároveň ukazuje, že je omnoho efektívnejšie, ak získate špióna na miestach, kde potrebujete než sa ho na dané miesta snažiť dostať. Na koniec série si pre vás tvorcovia pripravili zábavnú hru, ktorá vás na chvíľu vtiahne do špiónskeho sveta.

Spycraf pracuje s históriou, faktami, výskumami, praktickými ukážkami a vyžaduje divákovu plnú pozornosť. To ale rozhodne nie je problém, pretože špionážne prostredie vás úplne pohltí. Aj napriek tomu však nečakajte, že sa po pozretí všetkých častí stanete špiónmi. Každá z uvedených techník si totiž vyžaduje peniaze, kontakty a technológie, ku ktorým sa bežný človek nemá šancu dostať.

Do sveta tajných agentov môžete so seriálom Spycraft alebo Umenie špionáže preniknúť od 20. októbra 2021 každý pracovný deň o 21.00 hod. s reprízou o 00.40 hod.
Ak nestihnete premiéru, všetky časti budú reprízované ešte od 23. októbra 2021.

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock

O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je súčasťou AMC Networks International, jednou z popredných medzinárodných spoločností na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc, ktoré sa sústreďujú na strednú a východnú Európu. Súčasne portfólio AMCNI – Central and Northern Europe ponúka televízne stanice v štyroch žánroch: športové: Sport1, Sport2, SportM, detské: Minimax, JimJam; zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických staníc je vytváraný pre miestnych divákov a trhy v rôznych jazykoch. Je dostupný v celom rade platforiem, vrátane HD služieb a ponúka verzie pre mobilné telefóny.
AMC Networks International (AMCNI) je globálna divízia AMC Networks a je dodávateľom uznávaných zábavných relácií pre predplatiteľov vo viac než 130 krajinách. AMCNI zahŕňa globálne značky a aj populárne stanice s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií nájdete na www.amcnetworksinternational.com.