DÔLEŽITÁ JE ČREVNÁ MIKROFLÓRA

Hrubé črevo obsahuje odhadom až 100-tisíc miliárd mikroorganizmov, ktoré sú zastúpené stovkami bakteriálnych druhov. Ich kvalita, ako aj množstvo závisia od životosprávy, stravovania i veku človeka. Okrem toho, že mikroflóra dodáva energiu a reguluje črevnú peristaltiku, podporuje aj regeneráciu tkanív a chráni sliznicu čriev. V črevnom systéme človeka je pri tom 70 – 80 % jeho celkového imunitného systému.

Ilustračné foto
Zdroj: Alpen Pharma

PODPORA FORMOU MODERNÝCH PROBIOTÍK

Okrem prírodného pôvodu by mali byť moderné probiotiká bezpečné aj pri dlhodobejšom užívaní a odolné proti pôsobeniu kyseliny chlorovodíkovej (nachádza sa v žalúdku) a žlči. Zároveň by ich účinnosť mala byť potvrdená klinickými štúdiami. Zlepšenie mikroflóry má vplyv nielen na celkové zdravie, ale aj imunitu. Práve výživový doplnok ACTIVE FLORA DUO, vhodný aj pre deti od 3 rokov, vo forme kapsúl vie zmierniť hnačku, posilniť imunitu a zlepšiť trávenie.

ČO ACTIVE FLORA DUO OBSAHUJE?

Okrem živých kultúr baktérie Lactobacillus rhamnosus, ktoré patria k najpreskúmanejším a najpoužívanejším probiotikám, obsahuje tento výživový doplnok aj prospešné baktérie Saccharomyces boulardii, ktoré napomáhajú k rýchlemu obnoveniu črevnej mikroflóry. Inulín ako prebiotikum slúži ako potrava najmä pre prospešné baktérie a tým urýchľuje ich množenie a zvyšuje ich celkové množsvto, ale aj účinnosť. Táto kombinácia napomáha rýchlo normalizovať a upravovať trávenie a stolicu.

Ilustračné foto
Zdroj: Alpen Pharma

KEDY VÝŽIVOVÝ DOPLNOK ACTIVE FLORA DUO POUŽÍVAŤ?

Doplnok je vhodné užívať pri normalizácii a úprave narušenej črevnej mikroflóry, keď vás trápi hnačka spôsobená užívaním antibiotík alebo pôsobením patogénnych baktérií a ich toxínov. Tento výživový doplnok je vhodný aj na podporu črevnej mikroflóry pri zmene stravy, diétach alebo stravovacích návykov a pri zmenách prostredia, napríklad pri cestovaní.

Ak aj vaše dieťa trápia časté nevoľnosti či bolesti bruška, vyskúšajte ACTIVE FLORA BABY. Všetko o produktoch ACTIVE FLORA DUO a BABY nájdete na stránke www.activeflora.sk.

Ilustračné foto
Zdroj: Alpen Pharma