Prihlasovanie do žrebovania je spustené

V nedeľu 1.augusta bola oficiálne spustená očkovacia lotéria. Každý, kto absolvoval očkovanie aspoň jednou dávkou vakcíny, dostane špeciálny žreb. V prípade dvojdávkových vakcín dostane zaočkovaný žreb po každom očkovaní, v prípadne jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson dostanú zaočkovaní hneď dva žreby.

Prihlasovanie do lotérie prebieha na webstránke bytzdravyjevyhra.sk. Žrebovanie o výhry až do výšky 2 milióny eur týždenne bude prebiehať v živom vysielaní na RTVS.

Zaočkovaní môžu nahlásiť aj svojho sprostredkovateľa

Pokiaľ vás niekto k očkovaniu motivoval, môžete ho zaregistrovať ako svojho sprostredkovateľa. Po úplnom zaočkovaní získa sprostredkovateľ finančnú odmenu 30 – 90 eur v závislosti od veku zaočkovanej osoby.

Pokiaľ vás niekto presvedčil na očkovanie ešte pred spustením žrebovania, očkovacia prémia umožňuje nahlásiť sprostredkovateľa do 7 dní od spustenia.

Štát dúfa, že lotéria navedie k očkovaniu tých, ktorí doteraz váhali. V rámci krajín EÚ má Slovensko najnižšiu zaočkovanosť, v dôsledku čoho si ako krajina nemôžeme vytvoriť kolektívnu imunitu.