Keďže o Chorvátsko je stále veľký záujem, do ponuky na letnú sezónu 2023 pribudol kúzelný Dubrovník! Výhodou je, že od júna sa tam dostanete letecky priamo z Bratislavy! Čaká vás krásne prostredie a výborný servis, takže dovolenku v Dubrovníku naozaj odporúčame.

Na trase Bratislava - Dubrovník

Pri rozhodovaní, či si vybrať Dubrovník za miesto dovolenky vám možno pomôže informácia, že z Bratislavy sa sem dostanete letecky za fantastický čas 1 hodinu a 30 minút. V Bratislave nasadnete do lietadla, nestačíte si ani zdriemnuť a ste v Dubrovníku. Hotely v ponuke CK Satur sú na polostrove Babin Kuk, a ten je od letiska vzdialený cca 20 km. Suma-sumárum, za 2,5 hodiny ste v Chorvátsku pri mori aj vrátane transferu na hotel. Čas ušetrený pri cestovaní, vám predĺži čas strávený na jednom z najkrajších miest Chorvátska.

Náš tip na ubytovanie: Zdražovania sa báť nemusíte, CK Satur vám ponúka skvelé hotely so službami all inclusive. Našou novinkou je Club Dubrovnik Sunny Hotel by Valamar 4* s light all inclusive, ktorý má vo svojej ponuke dvojlôžkové izby s prístelkou alebo aj krásne rodinné izby. Počas letnej sezóny sa tu vaše deti zabavia aj s animátormi rodinného klubu Planet Fun.

Ilustračné foto
Zdroj: Satur

Mesto šťasteny

Dubrovník, nazývaný aj "perlou Jadranu", leží na chorvátskom juhu a je postavený na skalnatom výbežku nad morom, čím tak vytvára nekonečné a impozantné divadlo. Človeku sa snáď nikdy ani nezunuje obdivovať ho z každej strany. Dubrovník má aj tú česť byť zapísaný pod ochranu UNESCO a to ako zachovalý mestský celok.

Jeho neprerušené hradby dlhé 1940 metrov vám dovoľujú kompletne obísť centrum a pritom sa naskytajú krásne výhľady. Do neba sa tu týčia veže a kostoly, červené strechy, v pozadí mohutná hradba hôr, zeleň a bieloba skál. Len 400 metrov dlhé centrum znieslo za svoj život veľa rozruchu. Vyleštená kamenná ulica Stradun, Onofriova fontána, palác Sponza, slávny Kniežací dvor, k tomu sympatické kaviarničky lákajúce na drink či farebné obchody vo vás vyvolajú ten pocit, že sa tam musíte vrátiť.

Ilustračné foto
Zdroj: Satur

Ako v Hre o tróny

Bol by hriech nevojsť aj viac krát do víru rušného centra Dubrovníka, ale zaujímavé je aj okolie. Utiecť môžete na malý ostrovček Lokrum, čo vonia po boroviciach. Zo starého prístavu ste tam trajektom za 10 minút. Nájdete tu skalnaté pláže, rozsiahly benediktínsky kláštor z 11. storočia, ktorý sa objavil aj v známom filme Hra o tróny. Vystúpiť môžete na kráľovskú pevnosť z 19. storočia odkiaľ sa naskytá krásny výhľad na mesto.

Náš tip:
V časti Lapad navštívte jaskynný bar Cave Bare More, kde vám urobia skvelú rannú kávu, či večerný drink. Cez jaskynný tunel sa dostanete aj ku moru, kde na vás bude čakať výhľad na ostrovy Elafiti. Pri západe slnka je to hotový zázrak.

Zaujal vás Dubrovník? Určite si pozrite ponuku našich hotelov a užite si vašu letnú dovolenku vo veľkom štýle.

Ilustračné foto
Zdroj: Satur

Nektár bohov

Dalmatínskej gastronómii sa len máločo dá vytknúť. Veď také pečené jahňacie či teľacie, slávne stonské ustrice, slávky a soľ, množstvo rýb a morských plodov vynikajúco pripravených sú tunajším lákadlom, ktorým sa vôbec vyhýbať nemusíte. Symbolom Dubrovníka sú mandarínky a citróny, preto ich nezabudnite ochutnať. Sladko chutí zákusok „kontonjata“ a „arancina“. Za zmienku stojí aj „nektár bohov“, čo je samozrejme Dubrovnícka malvázia, biele víno z Konavle, alebo napríklad Dingač a Postup z Pelješacu.

Veríme, že sme vás inšpirovali stráviť letnú dovolenku v Chorvátsku, v nádhernom Dubrovníku, ktorý nesklame či už milovníkov prírody, mora alebo aj histórie.