Na 1. ročník prišlo 360 účastníkov, medzi nimi aj slovenské cyklistické esá Ján Andrej Cully a Martin Kostelničák. Na štart nastúpil tiež prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara. Väčšina pretekárov však boli dobre pripravení hobby cyklisti, medzi nimi i nováčikovia, ktorí chceli zažiť súťažný adrenalín a neopakovateľný zážitok z jazdy v pelotóne.

Ilustračné foto
Zdroj: Tomáš Ferenc, David Mackovič

Po najkrajších cestách bratislavského regiónu

Účastníkov potešilo ideálne cyklistické počasie, pekne zvolená trať maratónu (132km)  i polmaratónu  (89 km) vedúca Záhorím i Malokarpatskom  a organizácia pretekov. Nechýbali moto maršáli, sprievodné vozidlá – Mercedesy EQ a servisné vozidlo. Súťažilo sa za plnej premávky s policajnou asistenciou na kritických úsekoch  „Bol som už na mnohých pretekoch a tieto patria medzi najlepšie,“, povedal najstarší účastník Zdenko Šlúch.

Aj deti mali zážitok

Organizátori pre ne pripravili celodenný sprievodný program v zázemí podujatia v Bory Mall. Súčasťou bol aj mini detský pretek, v ktorom si vo viacerých kategóriách zmeralo sily  až 150 malých pretekárov od 4 do 12 rokov.

NAY GRAN FONDO  v číslach

Na trati s dĺžkou 132 km – GRAN FONDO- bol najrýchlejší Ľubomír Murárik. Do cieľa dorazil za 3  hodiny a 16 minút.  Poslednému umiestnenému to trvalo o 4 hodiny viac, presne 7 hodín a 15 minút.  Kratšiu 89 km trať – MEDIO FONDO – najrýchlejšie zvládol Tomáš Chvála – za 2 hodiny a 10   minút, najpomalší na krátkej trati za 4 hodiny 47 minút.

O plynulý priebeh podujatia sa staralo 50 dobrovoľníkov, 25 iných pomocníkov, 33 policajtov, 4 moto maršáli, 4 rozhodcovia, 5 tímových koordinátorov, 12 detských animátorov a 10 zástupcov ďalších profesií.

NAY GRAN FONDO Bratislava sa uskutočnilo pod záštitou bratislavského župana Juraja Drobu, s  podporou generálneho partera NAY, nákupno – zábavného centra Bory Mall, spoločnosti SEGUM a mnohých ďalších partnerov. Podpísalo sa podeň organizačné trio: PRO CYCLING, agentúra ELCOP  a Happy Kids v spolupráci s CK D3-RACE Bratislava.