Vlastné bývanie je pre Slovákov najviac

Slováci si potrpia na vlastné bývanie. Podľa Trendu až 70 % z nás vlastní nehnuteľnosť, ktorá nie je zaťažená hypotékou, zatiaľ čo európsky je priemer je len 43 %. Mnohých prekvapí i to, že až dve tretiny slovenských domácností obývajú tri generácie, teda rodičia a manželský pár s dieťaťom alebo viacerými deťmi, čo indikuje, že vlastné bývanie nemusí byť zakaždým sprevádzať zvýšený komfort.

Biele auto je pre Slovákov najviac

Pri výbere farby svojho auta Slováci rozhodne nie sú extravagantní ani odlišní od zvyšku sveta. Podľa policajných štatistík je ich najobľúbenejšou farbou biela, čo nemusí svedčiť o povahe či vkuse šoférov. Táto farba je u nás skrátka dostupná bez ďalších príplatkov. Vedeli ste však, že výraznejšie farby sú bezpečnejšie a môžu znížiť riziko nehody? Tí, pre ktorých je bezpečnosť na prvom mieste, môžu siahnuť napríklad po žltej, zelenej či oranžovej.

Ilustračné foto
Zdroj: Kooperativa

Bicykel je pre Slovákov najviac

Slováci sú pomerne aktívni, o čom svedčí aj to, že podľa Eurostatu až dve tretiny z nás pravidelne cvičia. V posledných rokoch sa mimoriadnej popularite teší cyklistika, ktorú si počas pandémie obľúbilo viac Slovákov ako kedykoľvek predtým. Vzhľadom na krásy miestnej prírody ide o ideálny spôsob, ako sa udržiavať vo forme.

Najviac Slovákov má životné poistenie od poisťovne Kooperativa

Slováci dobre vedia, čo im vyhovuje. Keď ide o životné poistenie, najviac z nich sa rozhodlo pre poisťovňu Kooperativa. Vzhľadom na množstvo benefitov, ktoré ponúka, to asi nikoho neprekvapuje.

Spolu so životným poistením Profi komplet môžu Slováci získať dentálnu hygienu, rozšírené krvné testy či konzultáciu s odborníkom na duševné zdravie zadarmo. Medzi ďalšie benefity tohto poistenia patrí možnosť konzultovať svoju diagnózu s doktorom cez telefón či získanie posudku od zahraničných špecialistov na konkrétnu oblasť.

Kedykoľvek sa môžete k väčšine Slovákov pridať aj vy a užívať si benefity životného poistenia od poisťovne Kooperativa.

Ilustračné foto
Zdroj: Kooperativa

Zdroje:

https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/vyse-70-slovakov-vlastni-nehnutelnost-nezatazenu-hypotekou-podnajme-je-len-9-ludi

https://www.cas.sk/clanok/893981/aku-farbu-auta-miluju-slovaci-vyber-laku-vypoveda-aj-o-povahe-majitela//