Zo všadeprítomných podmienok a viazaností, v ktorých sa človek dokáže jednoducho stratiť, je dôležité si pred založením akéhokoľvek sporenia odpovedať na niekoľko otázok. Pripravili sme pre vás zoznam tých najzákladnejších.

1.       Ktorá banka ponúka najvyššiu úrokovú sadzbu?

Aby ste získali čo najlepší výnos z vašich úspor, je dôležité mať prehľad o jednotlivých výškach úrokových sadzieb. Zorientujte sa v ponukách jednotlivých bánk a zistite si výšky úrokových sadzieb. Výška úrokovej sadzby je jedným z hlavných kritérií, na ktoré by ste mali pri výbere sporiaceho účtu myslieť.

2.       Môžem sporiť bez obmedzenia výšky vkladu?

Väčšina sporiacich účtov má obmedzenie týkajúce sa objemu finančných prostriedkov. Nie je samozrejmosťou, že môžete sporiť bez obmedzenia výšky vkladu, a preto sa môže stať, že budete limitovaný touto podmienkou na úkor úrokovej sadzby. Zohľadnite vaše potreby a výšku voľných prostriedkov. Zvážte svoje finančné potreby a ciele, a vyberte sporiaci účet, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

3.       Budem za vedenie sporiaceho účtu platiť?

Poplatky, poplatky a ešte raz poplatky. U niektorých sporiacich účtov dokonca zaplatíte za jeho založenie. Poplatok sa môže objaviť aj pri výbere peňazí zo sporiaceho účtu či za predčasné zrušenie. Skontrolujte si cenníky jednotlivých bánk a uistite sa, že sú pre vás tieto poplatky prijateľné.

4. Budem mať prístup k svojim peniazom?

Ak máte v úmysle často vyberať peniaze z vášho sporiaceho účtu či len chcete mať peniaze kedykoľvek k dispozícii, ubezpečte sa, že účet poskytuje dostatočnú flexibilitu. Treba si uvedomiť, že pri výbere finančných prostriedkov zo sporiaceho účtu môžete prísť o získané úroky alebo dokonca platiť poplatky za predčasný výber.

Fio sporiaci účet bez obmedzenia a bez poplatkov

Fio konto od Fio banky je výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú ukladať voľné peniaze na sporiaci účet a zároveň ich mať na dosah ruky. Vklad do 10 000 EUR je úročený úrokovou sadzbou 2 % ročne, máte k dispozícii platobnú kartu zadarmo a vyberať peniaze môžete neobmedzene, bez straty výnosu zo sporenia.

Máte k dispozícii väčší objem peňazí?  Kombinujte sporiaci účet Fio konto s Fio sporiacim účtom. Založenie účtu je tiež zadarmo, úroková sadzba 2 % ročne bez obmedzenia výšky vkladu, počet odchádzajúcich platieb je stanovený na 4 mesačne a za výber peňazí či za zrušenie účtu o úrok neprídete.

Výhodné sporenie pre občanov aj firmy. Jednoducho, bez viazanosti, online.

Chcem sporiť.