Splav rieky Hornád

Splaviť mestskú Amazonku v Košiciach je bezpochyby zážitkom. „Na začiatku je dôležité vyzbrojiť sa ako odvahou, tak aj potrebnými znalosťami a vybavením, ktoré vám poskytnú naši ostrieľaní inštruktori,“ hovorí Ľuboš Grajcár zo splavujeme.sk. Rieku Hornád, ktorá preteká Košicami a do mesta vstupuje neďaleko rekreačného areálu Anička, môžete splavovať na rafte, kajaku alebo na kanoe, ako to zvládli aj Zuzka Vačková s Andreou Karnasovou. Trojhodinový splav dole riekou Hornád vďaka bezpečnej výstroji a pokynom inštruktorov zvládli herečky s úsmevom, aj keď boli v splavovaní len začiatočníčky.

Ilustračné foto
Zdroj: Visit Košice

Záhradné kino v srdci mesta

Po náročnom dni na vode si dámy dopriali oddych v podobe filmového zážitku. Pre milovníkov nezávislej kultúry, umeleckej scény a autentických zážitkov je v Košiciach tým pravým miestom Záhradné kino. Nachádza sa v pasáži medzi Hlavnou a Mäsiarskou ulicou. Filmy tu premietajú vo štvrtok, piatok a v sobotu večer počas letných mesiacov. Usaďte sa ako v obývačke na útulnom rozsvietenom nádvorí a osviežte sa pri filme limonádou alebo remeselným pivom. Známe slovenské herečky si v kine vychutnali romantickú klasiku Moulin Rouge. Záhradné kino je súčasťou len neďaleko vzdialeného Kina Úsmev, ktoré návštevníkom prináša filmové zážitky v podobe horúcich noviniek aj populárnych klasík počas celého roka.

Ilustračné foto
Zdroj: Visit Košice

Kubánske rytmy v El Nacional

Večerné Košice majú podmanivý šarm, dokonca tu nájdete aj kúsok autentickej Kuby priamo v ich centre. Nezameniteľný charakter interiéru podniku El Nacional | Represent Cuba vyžaruje atmosféru a slávu Havany. K nemu si predstavte horúce rytmy latino hudby, Mojito, kubánske rumy a  vynikajúce jedlo. Tie očarili aj Zuzku Vačkovú s Andreou Karnasovou a preniesli ich na chvíľu do ďalekého Karibiku. Každý večer sa tu stretávajú milovníci latino hudby, aby si zatancovali či zabavili sa na pravidelných hudobných podujatiach.  

Ilustračné foto
Zdroj: Visit Košice

Košice sú živým a pulzujúcim mestom, kde o zážitky nie je núdza. Ideálne na dva aj tri dni strávených objavovaním mesta s priateľmi. Ak chcete zažiť ich autentický temperament na vlastnej koži, ďalšie tipy na program a kalendár aktuálnych podujatí v meste nájdete na stránke www.visitkosice.org.
 
Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Zdroj: Visit Kosice