Zdravotný stav severokórejského vládcu bol posledné roky na hrane a aj slepec by si všimol, že sa Kim poriadne zaguľatil. To, že niečo nie je v poriadku, spozorovali zahraničné médiá najmä minulý rok v máji. Kim sa totiž bez vysvetlenia stiahol úplne z verejného života na tri týždne. Nikto o ňom nepočul a nikto ho ani nevidel. Za Kimovou neprítomnosťou bolo údajne rapídne zhoršenie jeho zdravotného stavu a následná operácia srdca, po ktorej bol jeho stav naďalej kritický. Niektoré médiá dokonca informovali, že Kim je v kóme, alebo že operáciu neprežil. 

NOVÉ FOTO SCHUDNUTÉHO KIMA V GALÉRII

Ako informuje denník Daily Mail, ktorý cituje slová odborníkov, Kim schudol zo svojich pôvodných 140 kilogramov 18 až 20 kg. Pri jeho výške 172 centimetrov je to však stále málo a jeho váha by sa podľa BMI mala pohybovať okolo 74 kilogramov. 

Kim Čong-un nebol nikdy fanúšikom zdravej životosprávy.
Zdroj: Internet

Chudne skutočne pre nalomené zdravie? 

To, že Kim nikdy nebol fanúšikom zdravého životného štýlu, vedia azda všetci. Opojený mocou peňazí si začal vyhadzovať z kopýtka už ako tínedžer, popíjal alkohol a fajčil jednu cigaretu za druhou a pre nedostatočný pohyb a záľubu v mastných jedlách sa kíl navyše nezbavil už nikdy. Až doteraz. "Očividný úbytok váhy je prevdepodobne pokus o zlepšenie jeho zdravia, nie znak choroby," povedal analytik Hong Min z juhokórejského Inštitútu pre zjednotenia.  

V krajine chýbajú potraviny

Na kľúčovom zasadnutí Kórejskej robotníckej strany, ktoré sa uskutočnilo v stredu, Kim priznal, že potravinová situácia v KĽDR je napätá. Viacdňové plenárne zasadnutie ústredného výboru strany bolo zvolané, aby boli prijaté opatrenia vedúce k zlepšeniu ekonomiky a života obyvateľov krajiny, uviedla Kórejská ústredná spravodajská agentúra (KCNA). Kim podľa KCNA vo svojom príhovore konštatoval, že  "najmä v súčasnosti je potravinová situácia ľudí napätá", keďže poľnohospodársky sektor "nesplnil plán výroby obilia v dôsledku škôd spôsobených tajfúnom v minulom roku". Kim zdôraznil, že plenárne zasadnutie by malo prijať opatrenie na vyriešenie tohto problému. (tasr) 

Viac na Pluska.sk: