Kto je záhadná žena, ktorá sa objavovala po boku princa Philipa? Písal sa rok 1975, keď krásnu Lady Brabourne, prezývanú aj ako Penny, predstavili prvýkrát kráľovnej Alžbete a princovi Philipovi. Blondínka už po prvom stretnutí padla Philipovi okamžite do oka. „Je to jedna z najkrajších žien, aké som kedy videl,” vyhlásil po zoznámení. 

>>> ICH SPOLOČNÉ FOTO V GALÉRII <<<

Kto je lady Brabourne?

Celým menom Penelope Meredith Mary Eastwood (64) sa narodila v Londýne v roku 1957 do bohatej rodiny. Po štúdiu na švajčiarskej škole sa v roku 1979 vydala za Nortona Knatchbulla (70), neskôr známeho ako lorda Brabourna, ktorý je bratrancom princa Charlesa. Síce sa za svojho lorda vydala až v roku 1979, princa Philipa spoznala už o štyri roky skôr. Oficiálne sa však jej brány do britskej kráľovskej rodiny otvorili až po sobáši s bratrancom Charlesa. 

Na dostihoch v roku 2018 to vyzeralo, že Penny Romsey a kráľovná Alžbeta si vynikajúco rozumejú.
Zdroj: Mark Cuthbert

 

Princ Philip a lady Brabourne si veľmi dobre rozumeli napriek 32-ročnému vekovému rozdielu. Obaja totiž zdieľali lásku k prírode a zvieratám a na verejnosti sa bok po boku objavovali čoraz častejšie. Oporou si boli aj v tých najťažších chvíľach, najmä v roku 1991, keď na rakovinu obličiek zomrela Pennina 5-ročná dcéra Leonora. Philip sa v tom čase zachoval ako chlap a svojej lady bol obrovskou oporou. A to bolo obdobie, keď sa začali fámy o ich romániku šíriť rýchlosťou blesku. 

Anketa
Myslíte si, že princ Philip skutočne podvádzal kráľovnú Alžbetu?

Ako čas plynul, Penny bolo vidieť v spoločnosti Philipa a kráľovnej čoraz častejšie. Sprevádzala ich na dostihoch a taktiež bola pravidelným hosťom večierkov na panstve Wood Farm v Norfolku. Ako píše britský denník Daily Mail, Philip si vážil jej názory a taktiež sa na ňu obracal s prosbami o pomoc. Keď sa princ Charles a princezná Diana rozchádzali, údajne to bola ona, kto Philipovi jasne vysvetlil, že sa ich manželstvo zachrániť nedá, keďže Charles ani Diana nemajú nič spoločné. Dvojica podľa britského denníka viedla zdĺhavé telefonáty po večeroch. Priestoru na nočné telefonáty bolo dosť, keďže Philip a Alžeta mali osobitné spálne. 

 

Prípravy na pohreb princa Philipa.
Zdroj: Getty Images

Hovorí sa, že Penny bola princovi oporou aj počas posledných dní. Kráľovná Alžbeta ju dokonca zaradila aj na zoznam ľudí, ktorí sa zúčastnia na Philipovom pohrebe, ktorý sa bude konať už túto sobotu. 

Prečítajte si aj: