Premiér Matovič sa chcel pôvodne v dobrom iba pochváliť, ale nakoľko je nálada v spoločnosti dosť zlá a ľudí irituje miestami akákoľvek vec, veta či čin, ktorý premiér urobí, logicky tento jeho pokus zlyhal. Igor Matovič sa ale nerád vzdáva, preto sa zrejme ešte v ten istý večer rozhodol, že svoju reputáciu zachráni videom, na ktorom hovorí po anglicky. Kritika za telefonát s Tonym Blairom sa totiž týkala predovšetkým jeho cudzojazyčných schopností. Ľudia si z neho na jeho profile uťahovali, že ovláda len "trnafčinu".

"Som premiérom po prvý a pravdepodobne aj posledný krát," poznamenal Igor Matovič vo videu, pričom mu nechýbal úsmev na perách. Video sa týka opatrení v boji s pandémiou Covidu-19 a premiér ním chcel pravdepodobne dokázať, že mu angličtina nie je až taká cudzia!  Je nutné uznať, že rozhodne ide o lepšiu vizitku, než akú si (nám) spravil na nedávnom samite v Bruseli, kde povedal do kamery svoje legendárne vety: "Can I go one time? Next time?". Veď napokon, posúďte sami. 

Počas včerajšieho dňa vznikla ešte jedna vtipná situácia, keď sa počas videokonferencie chcel Matovič pochváliť mapou Slovenska s jednotlivými regiónmi podľa nákazy. Nevedel však, ako má vyzdieľať obrazovku notebooku, a tak do kamery ukazoval svoju prezentáciu. Poradil si, hoci ho niektorí ľudia (medzi nimi aj taliansky novinár David Carretta) poriadne vysmiali. Ale na to si už zrejme zvykol. 

Aj TENTO MATOVIČOV TRAPAS NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

 

Anketa
Presvedčil vís premiér Igor Matovič svojimi jazykovými schopnosťami?
  • 8%
  • 92%

Mohlo by vás zaujímať: