Hrnko stojí na vážnej križovatke. Odíde z SNS ktorú zakladal, alebo nie? Jeho pohnútky, kvôli ktorým pripúšťa možnosť opustenia národniarov, sú pritom viac,  ako vážne - nedôvera Dankovi. Hrnko o svojom osude rozhodne podľa vlastných slov na sociálnej sieti už čoskoro: „Na tento rok mám zaplatené členské a čo bude v budúcnosti, uvidím.“

Neúspešný kandidát na predsedníčku stoličku si myslí, že voľba nového predsedu neprebehla korektne. Podľa neho sa vraj v médiách objavila informácia, že Dankovi dali delegáti 88 hlasov a jemu 22. „V tejto podobe by to bolo podobné debaklu na mojej strane. Ale nič takého sa nestalo! O mne sa vôbec nehlasovalo!,“ napísal Hrnko. Tvrdí, že najskôr sa hlasovalo o Dankovi, ktorému dalo hlas 88 zo 126 delegátov. „V rámci vnútrostraníckej "demokracie" mi vôbec nedali šancu, aby sa férovým spôsobom hlasovalo medzi mnou a mojím súperom,“ myslí si Hrnko.

Ešte závažnejšie ale Hrnko vidí smerovanie strany. „Delegáti si zvolili zodpovednosť za kauzu Dobytkár (hoci sa jej na začiatku zriekli) a zároveň si zvolili cestu postupného umierania SNS,“ tvrdí Hrnko. Úpadok je podľa neho vidieť už teraz. V roku 2016 mala SNS vo voľbách 8,6 %, v roku 2020 3,16 % a teraz vraj majú preferencie na 1,4 %. „Čo delegáti chcú? To im fakt stačí, aby sa Danko mohol voziť za stranícke peniaze na mercedese, prenajatom na operatívny lízing za 3-tisíc eur?,“ pýta sa sklamaný kandidát.

Anton Hrnko a Andrej Danko mali k sebe zhruba pred rokom omnoho bližšie ako teraz. Po víkendovom sneme SNS padali aj tvrdé slová.
Anton Hrnko a Andrej Danko mali k sebe zhruba pred rokom omnoho bližšie ako teraz. Po víkendovom sneme SNS padali aj tvrdé slová.
Zdroj: pem

Ešte tri roky bude mať podľa Hrnka Danko a úzka suita okolo neho kráľovský život za peniaze daňových poplatníkov za získaný volebný výsledok. „Potom sa zhasne svetlo a bude po SNS. Vlastne ju už ani dnes nie je treba, lebo je to úplne prázdna nádoba, v ktorej nie je nič ani národné, ani vlastenecké, ani hrdé, ani odborné,“ myslí si Hrnko, ktorý označil najbližších Dankových spolupracovníkov za nuly! „Čím viac núl má vodca okolo seba, tým je jeho strana bezvýznamnejšia,“ myslí si Hrnko.

Anketa
Kto by mal byť predsedom SNS?
  • 9%
  • 17%
  • 3%
  • 41%
  • 30%