Tomáš vytýkal oponentovi nemocničnú návštevu koaličných lídrov u Kollára a označil ju za papalášstvo. Krajniak sa straníckeho šéfa okamžite zastal. "Chcem povedať, že Boris Kollár neležal v lôžkovej časti nemocnice. Bol v samostatnom trakte so samostatným vchodom. Práve pre podobné útoky však podpísal reverz a už je v domácom ošetrení," uviedol.

Tomáš však obratom pritvrdil. "Klamstvo a lož je, že  trakt je samostatný. Náš volebný líder tam kedysi ležal tiež a popísal situáciu," povedal Tomáš , podľa ktorého návštevy odsúdili aj minister Marek Krajčí či hlavný hygienik Ján Mikas. 

Krajniak znovu zopakoval, že trakt je oddelený od lôžkovej časti. "Sú tam iba dve izby určené pre ústavných činiteľov," povedal a upozornil, že tento trakt sám navštívil. Ženy, ktoré Kollára navštevovali, boli podľa Krajniaka ošetrovateľky, dámy v rokoch. "Ak ich obviňujete, že sú to dámske návštevy, tak nie sú. Pán Kollár chodil a rozprával, ale mal lešenie na hlave, takže niektoré veci si jednoducho nemohol sám urobiť," vysvetľoval rozhorčený minister. "Dúfam, že sa tým ženám, na ktoré útočíte, aj ospravedlníte," uzavrel. 

Po relácii sme ministra kontaktovali aj telefonicky. "Zhodou okolností pani, ktorá sa chodila o pána Kollára starať, poznám. Je to jeho rovesníčka, lekárka, ktorá mu skutočne chodila pomáhať - žiadna dámska návšteva," dovysvetlil Krajniak. "Čo sa týka návštevy v tomto trakte, ako som povedal, je oddelený a navyše, keď tam prídete, dostanete plášť, masku aj rukavice. Štandardy sú naozaj veľmi vysoké," uzavrel. 

Prečítajte si tiež: