Minister financií Matovič sa má podľa vlastných slov stretnúť s Kirillom Dmitrievom, riaditeľom Ruského fondu pre priame investície, pod ktorého priamo spadá výrobca vakcíny Sputnik V Gamaleya a s ktorým celý kontrakt na 2 milióny vakcín dohodol. "Rokovanie sa bude týkať, samozrejme, vakcíny. Akékoľvek pokútne a systematické snahy zabrániť tomu, aby sa Sputnik V na Slovensku mohol používať, z hĺbky duše odsudzujem a urobím všetko pre to, aby boli nakoniec neúspešné a milión ľudí sa Sputnikom V mohlo na Slovensku konečne začať očkovať," odkázal na sociálnej sieti s tým, že o výsledkoch bude informovať.

Na správu ako jeden z prvých zareagoval Miroslav Kollár, odídenec zo strany Za ľudí, ktorý Matovičovo premiérovanie už v minulosti označil za "chaotické a nekompetentné." Kollár expremiéra ani tentoraz nešetril a dokonca ho verejne označil za nebezpečného.

Igor Matovič je podľa jeho slov nebezpečný pre seba, pre koalíciu, pre vládu a dokonca aj pre Slovensko. "Jeho dnešný výlet do Moskvy je totiž nielen bezprecedentný a neakceptovateľný krok mimo mandátu ministra financií, je to hlavne nezodpovedná zahranično-politická avantúra jedného urazeného ega, ktorá však už dnes ide jasne proti záujmom Slovenska," napísal na sociálnej sieti. 

 S otázkami týkajúcimi sa Matovičovej návštevy Moskvy sme sa obrátili aj na ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka. Článok budeme aktualizovať o jeho reakciu.

Extrémne ostrý status Miroslava Kollára nájdete v galérii.

Mohlo by vás zaujímať: