Samotná obvinená bola prevezená do nemocnice po nadmernom užití predpísaných liekov. V nedeľu popoludní zamestnancom väznice tvrdila, že si ich pre nespavosť vzala viac. Práve oni si všimli nezvyčajné správanie Jankovskej. Ústavný lekár po prehliadke odporučil vyšetrenie v banskobystrickej nemocnici. „Obvinená po celý čas komunikovala s personálom, požitie liekov bolo bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život, no vzhľadom na charakter udalosti bude neskôr prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne,“ ujasnil hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

Incidentom sa bude zaoberať aj krajská prokuratúra v Banskej Bystrici, kde je väznená aj Jankovská. Hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová informovala, že krajská prokuratúra vykoná „previerku stavu zákonnosti a dodržiavania právnych predpisov pri výkone väzby obvinenej“.

O incidente sa aj právny zástupca Jankovskej Peter Erdös dozvedel až z médií. „Nebol som vyrozumený z Ústavu na výkon väzby v Banskej Bystrici, že by sa mojej klientke zhoršil zdravotný stav," povedal v nedeľu krátko po medializovaní informácie pre denník Plus JEDEN DEŇ. Jankovskú chcel navštíviť hneď na ďalší deň, napokon sa mu to však nepodarilo. „Moja klientka má vedomosť, že som ju prišiel navštíviť, ale vzhľadom na nedeľné udalosti a pondelkový prevoz do Trenčína sa momentálne necíti fyzicky spôsobilá na prijímanie akýchkoľvek návštev,“ povedal Erdös s tým, že klientku chce navštíviť v utorok (2. 2.).

Ako je možné, že Jankovská mala prístup k liekom? Zistíte na nasledujúcej strane