Poslanci Sulíkovej strany stoja pevne za ministrom. „Roman Mikulec sa zúčastnil na dnešnom poslaneckom klube SaS, kde zodpovedal všetky otázky súvisiace s aktuálnym dianím. Strana SaS plne stojí za ministrom Mikulcom,“ povedal pre TASR hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Stretnutie Mikulca s poslancami SaS potešilo aj šéfku parlamentného výboru pre zdravotníctvo Janu Bittó Cigánikovú. „Na dnešný poslanecký klub Sloboda a Solidarita prišli aj vzácni koaliční hostia - Eduard Heger a Roman Mikulec. Z obrazov nás čekoval aj Richard Sulík,“ napísala poslankyňa na sociálnu sieť s tým, že dobré stretnutia robia dobrú koalíciu. Bittó Cigániková víta, keď si členovia vlády nájdu čas na poslancov z inej politickej strany: „Vieme si veľa vecí vyrozprávať a zlepšuje to spoluprácu.“

Smer chce budúci týždeň podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie ministra vnútra. Na odchod z funkcie už Mikulca vyzvali aj nezaradení poslanci z mimoparlamentného Hlasu. Opozícia chce odvolávať Mikulca v súvislosti so situáciou v silových zložkách. Minister dôvod na odchod nevidí.

V galérii nájdete spoločnú fotku Bittó Cigánikovej, Hegera a Mikulca.

Prečítajte si tiež: