"Po výborných výsledkoch testov v certifikovanom OMCL laboratóriu v Maďarsku a po 3-mesačných všemožných obštrukciách všemocných sa schyľuje v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku," informoval na sociálnej sieti minister financií a expremiér Igor Matovič (OĽaNO).

Matovič tvrdí, že o očkovaní Sputnikom sa s ruskou stranou dohodol. "S ruskou stranou som počas víkendu dohodol, že po pretestovaní vakcíny v registrovanom OMCL laboratóriu so začiatkom očkovania súhlasia. Tešte sa, ktorí sa tešiť chcete," dodal minister.

Celý status Igora Matoviča nájdete v GALÉRII >>>

Dva milióny vakcín Sputnik V, ktorý Igor Matovič s vtedajším ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím prevzali od Rusov začiatkom marca na košickom letisku, sa momentálne testuje v Maďarsku. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) v piatok oznámil, že výsledky testov vakcíny Sputnik V sú negatívne, a teda sú v poriadku.

Podľa Lengvarského sú následným riešením dve možnosti. "Povoliť a nepovoliť," vyhlásil s tým, že Sputnikom sa bude môcť začať očkovať až po súhlase z ruskej strany.