Sputnik V. Vakcína, ktorá na Slovensku spôsobila už kadečo. Hádky, názorové rozdiely a dokonca prispela aj k pádu Matovičovej vlády. Ani teraz však okolo ruskej očkovacej látky nie je ticho. Ako naposledy uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, výsledky testov vakcíny Sputnik V sú negatívne, v poriadku. Rezort zdravotníctva dostal výsledky z Maďarska vo štvrtok (6. 5.).

O ďalšom vývoji v súvislosti s touto vakcínou bude ministerstvo komunikovať s odborníkmi a s ruskou stranou. Na piatkovej tlačovej konferencii to uviedol samotný minister. V prípade tejto vakcíny sú podľa ministra riešením dve možnosti. "Povoliť a nepovoliť," vyhlásil s tým, že Sputnikom sa bude môcť začať očkovať až po súhlase z ruskej strany. Výsledky testov vzoriek Sputnika V musia Rusi doručiť slovenskej strane do konca mája.

 

Medzitým sa však už ruská strana stihla vyjadriť k výsledkom z Maďarska. Ich reakcia hovorí za všetko, verejne sa totiž opäť obuli do výsledkov zo Štátneho ústavu pre kontrolu liečív (ŠÚKL). Ich reakciu si prečítajte TU. 

Dalo sa však očakávať, že spomínaný status okomentuje aj niekto na Slovensku. A opäť to nebol nikto iný, ako Andrej Danko. Ten sa vo svojom príspevku ostro vyjadril nielen na adresu šéfky ŠÚKL-u Zuzany Baťovej, ale aj expremiéra Igora Matoviča. Reč bola aj o miliónovej pokute. 

CELÝ STATUS ANDREJA DANKA NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII. 

Prečítajte si tiež: