V stredu sa odohralo prvé oficiálne vládne rokovanie novozrekonštruovanej vlády. Väčšina jej členov napriek koaličnej kríze však ostala rovnaká, extra sa nezmenil ani zasadací poriadok. Novou tvárou za stolom bol jedine minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (51). Expremiér Igor Matovič ako minister financií sa len presunul o jedno miesto a vystriedal sa  s Hegerom.

Možno sa ponáhľal skontrolovať svoje nové miesto na vláde a preto sa k otázkam novinárom nevyjadroval. Práve Matovič je však posledné týždne doslova nezastihnuteľný a médiá úspešne ignoruje. Hoci na poludňajšej tlačovke pred novinárov predstúpil, odpovedal len na otázky týkajúce sa podpory cestovného ruchu.

Hneď v úvode rokovania pridala ministerka investícií Veronika Remišová fotku so šéfom vlády, ku ktorej napísala: „Dnes sme prvýkrát rokovali pod vedením nového premiéra Eduarda Hegera." Dodala, že na tohtotýždňovej koaličnej rade bola pokojná atmosféra. „Všetci sa poučili z chýb a situácia sa zlepšuje," uzavrela na margo nedávnej vládnej krízy.

Konflikty, ktoré pretrvávali niekoľko týždňov, najmä medzi Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (53), tak majú byť podľa koaličných politikov zažehnané. Inak to však vidia politológovia. Miroslav Řádek si myslí, že hádky budú pokračovať. „Teraz sa však nedá povedať, kedy to príde,” dodal. Podľa Radoslava Štefančíka aktuálna rekonštrukcia veľmi nepomohla, jej fungovanie tiež nevidí ružovo. „Tri roky nevydržia. Možno rok, maximálne dva,” komentuje.

Môžeme len dodať, že rovnako dlho môžu vydržať aj prvosienky, známe ako trvalky, ktoré členovia vlády dostali od Hegera. „Verím, že dobrou starostlivosťou túto kvetinku udržím tri roky, tak ako túto vládnu koalíciu,” povedala Remišová. Na otázku, či vicepremiérka verí v zázrak, mala jednoznačnú odpoveď: „Verím v dobrú starostlivosť a nežné ženské ruky.”

FOTO Z ROKOVANIA VLÁDY NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: