Trojročný princ je najmladšie dieťa vojvodkyne Kate a princa Williama, ktoré má pre britskú ekonomiku obrovskú hodnotu. Podľa zahraničného portálu Cheatsheet sa hodnota princa odhaduje približne na 3 miliardy dolárov, čo sa síce môže zdať veľa, no v porovnaní s jeho staršími súrodencami je to stále málo. Pri určení hodnoty kráľovských detí pre ekonomiku zohráva podľa expertov veľkú úlohu pohlavie a poradie narodenia. 

>> NOVÉ FOTO KRÁĽOVSKÝCH DETÍ V GALÉRII <<

Keď sa Kate a Williamovi narodil prvý syn, princ George, stal sa tretím nástupcom na trón - hneď po princovi Charlesovi a Williamovi. Prvorodené dieťa Williama a Kate vyvolalo po celej Británii obrovský ošiaľ a Briti začali bezhlavo kupovať všetko, v čom sa malý princ ukázal. Či už to bolo oblečenie, alebo hračky, alebo darčekové predmety s jeho podobizňou.

Obrovský ošiaľ v Spojenom kráľovstve nastal aj pred svadbou princa Harryho a Meghan v roku 2018. Darčekovými predmetmi sa to hýrilo azda na každom kroku.
Zdroj: Jack Taylor

Briti však neboli jediní, ktorí oslávili príchod kráľovského dieťatka. Do Británie začali prichádzať fanúšikovia rodiny z celého sveta a vďaka prílevu turistov rozkvitala aj britská ekonomika. Hodnota princa Georgea sa podľa Cheatsheet odhaduje na 3,5 miliardy dolárov. 

Anketa
Ktoré z detí Kate a Williama máte najradšej?

Jasným víťazom spomedzi všetkých kráľovských detí je roztomilá princezná Charlotte, ktorá má pre britskú ekonomiku hodnotu neuveriteľných 5 miliárd dolárov, čím predbehla aj svojho staršieho brata a budúceho kráľa. Druhorodené dieťa Williama a Kate má podľa expertov obrovskú výhodu v tom, že je dievča. Oblečenie a doplnky, ktoré malá princeznička nosí, sa stávajú okamžite módnym trendom pre všetky detičky v Anglicku. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by členovia kráľovskej rodiny mali obliekať svoje deti prevažne do britských značiek. 

Prečítajte si aj: