Obec Rajecká Lesná o smutnej udalosti informuje svojich obyvateľov prostredníctvom sociálnej siete. "S hlbokým žiaľom oznamujeme, že náš starosta, Miloš Mikula nás opustil dňa 28. novembra 2022 vo veku 55 rokov," píše obec v príspevku, pod ktorým sa okamžite roztrhlo vrece so smútiacimi pozostalými.

So starostom sa rozlúčili štyri dni po jeho náhlom odchode priamo v obci, kde pôsobil. "Neskutočne mi to je ľúto... Miloš bol super chlap a starosta," napísala Eva. A pridali sa ďalší. "Miloško, odpočívaj v pokoji, kamarát náš najlepší," smúti Janka.

Denník SME píše, že ako víťaz komunálnych volieb v obci ešte zvolal ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva, sľub už však nestihol zložiť. Rajecká Lesná tak bude musieť vyhlásiť doplňujúce voľby.

Obľúbený starosta pracoval dlhé roky v Ústave na výkon väzby v Žiline, kde robil zástupcu vedúceho zmeny. Od roku 2018 pôsobil na čele obce a v októbrových voľbách svoju pozíciu obhájil.

Ku náhlemu odchodu starostu sa pre SME vyjadril aj okresný šéf Hlasu-SD Ľubomír Sečkár. "Miloš Mikula bol veľkým kamarátom, vzorom pre mladších kolegov, ktorých nielen viedol, smeroval, ale aj ľudsky inšpiroval. Bol nesmierne aktívny, jeho rady, myšlienky, idey a podpora folklóru boli pre obec, v ktorej pôsobil ako starosta, neoceniteľným prínosom. Jeho pôsobenie na poste starostu obec posunulo vpred, nielen jeho precíznym hospodárením, ale aj ľudí spájal," povedal pre SME Sečkár, ktorý starostu vnímal ako dobrého, milého a vždy usmiateho, slušného človeka, ktorý dokázal strhnúť celé svoje okolie pre dobrú vec.

Prečitajte si aj: