Lyžovanie pre verejnosť v lyžiarskom areáli na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.
Zdroj: Milan Kapusta

Stále veľmi dobré podmienky na jarnú lyžovačku, záujem lyžiarov a zjemnenie opatrení prispeli k tomu, že lyžiari si môžu sezónu predĺžiť vo Vysokých Tatrách i v Jasnej. Do prevádzky sa dostanú aj kabínkové lanovky, ktoré môžu podľa aktuálnej vyhlášky prepravovať v jednej kabínke maximálne jednu osobu alebo členov jednej domácnosti.

Viac nástupných bodov

Stredisko Jasná spustí od utorka 4. mája do prevádzky kabínkové lanovky na juhu i na severe, čo umožní nastupovať na lyžovačku alebo aj turistiku z Horehronia a z Liptova. „Otvorené budú nástupné body Biela Púť a Krupová. Získame tak nielen prepojenie juhu so severom, ale doprajeme lyžiarom možnosť vychutnať si ešte stále perfektné podmienky aj v najvyšších častiach Chopku. Na juhu plánujeme upraviť zjazdovku na Zadných Derešoch a traverz na Kosodrevinu, na severe k otvoreným zjazdovkám pribudne trasa z Chopku na Konský grúň,“ informoval manažér strediska Jiří Trumpeš.

Kabínková lanovka Tatranská Lomnica.
Zdroj: archív TMR

Štart kabínkových lanoviek

V Jasnej budú od 4. mája v prevádzke: kabínkové lanovky Priehyba – Chopok, Krupová – Kosodrevina, Kosodrevina – Chopok, vláčik Jasná – Priehyba, 4 - sedačka Biela Púť, 4 - sedačka Jasná – Luková.
Vo Vysokých Tatrách pokračuje v prevádzke lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese, kde budú k dispozícii sedačkové lanovky Solisko Express, Furkota a lyžiarsky vlek Junior.

Čítajte TU o lyžovačke v Lomnickom sedle a ubytovaní ►►►►►