Pacienti si ho vďaka jeho ľudskému prístupu nevedeli vynachváliť. Metód Čáder posledné dva roky pôsobil ako lekár na oddelení chirurgie a úrazovej chirurgie v Medmedical Klinik v Oščadnici. Jeho odchod prekvapil nielen jeho rodinu, ale aj kolegov a pacientov. Zostal po ňom malý synček.

Nedávno sme informovali aj o úmrtí obľúbených hasičov. Takto sa s nimi lúčilo celé Slovensko. Viac info vo fotogalérii:

"V Čadci mala chirurgia veľmi zlú povesť. Pán doktor Čáder svojou prácou veľmi pozdvihol úroveň úrazovej chirurgie. Môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Aj po odbornej, aj po ľudskej stránke.Veľká škoda mladého človeka. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine," napísal na sociálnej sieti Daniel. "Bol to vynikajúci chirurg a vynikajúci človek. Odpočívajte v pokoji PÁN DOKTOR S VEĽKÝM SRDCOM," pridal sa Ján. O veľkej strate hovorí aj Peter. "Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že to bol “pán lekár odborne neskutočne podkutý s ľudským, až priateľským prístupom”. Neskutočná strata."

Ako informuje portál www.mojekysuce.sk, MUDr. Metod Čáder ukončil v roku 1999 štúdium na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Martine. Následne hneď v roku 1999 nastúpil na oddelenie úrazovej chirurgie v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci. V roku 2002 získal atestáciu v odbore chirurgia prvého stupňa a v roku 2007 špecializačnú atestáciu v odbore úrazová chirurgia. Od roku 2008 pracuje aj ako znalec v oblasti zdravotníctva a farmácie v odbore úrazovej chirurgie. Od roku 2018 do 2020 zastával funkciu zástupcu primára na oddelení Úrazovej chirurgii v KNsP v Čadci. Od roku 2020 pôsobil v Medmedical Klinik v Oščadnici.

Prečítajte si tiež: