Celkovo požiar zachvátil sedem budov. Medzi nimi bola aj Základná umelecká škola, či Mineralogické múzeum Berggericht. Oheň sa podarilo zastabilizovať v sobotu vo večerných hodinách, no záchranné zložky prichádzali na miesto celú noc i nasledujúci deň. Z toho, čo zostalo po obľúbenej Banke lásky, doslova trhá srdce.

"Je to šok! Je to strašná spúšť! Stále sa z toho nevieme spamätať. Ale zdá sa, že Trezor lásky v podzemí domu je nepoškodený. Ďakujeme všetkým, ktorí na nás myslíte. O tom, čo bude ďalej, Vás budeme informovať v najbližších dňoch. Držte nám, prosím, palce," napísala Banka lásky na sociálnej sieti a zdieľala smutný záber. FOTOGRAFIU SI POZRITE TU.

Požiar zachvátil strechu historického objektu s rozlohou cca 400 m2. Na mieste udalosti zasahovalo množstvo profesionálnych hasičov z Banskej Štiavnice, Žiaru nad Hronom, Banskej Bystrice, Zvolena, Pliešoviec a 13 dobrovoľných hasičov z DHZO Štefultov, Banská Štiavnica a Štiavnické Bane. Zasahujúci príslušníci odstavili objekt od energií, vykonali hasiace práce, evakuáciu osôb z reštaurácie, ochladenie susediacich budov a množstvo dobrovoľníkov postupne vynášalo predmety z objektov.

Prečítajte si tiež: