Jozef Matias Mužík pracuje ako šéf oddelenia vzťahov s verejnosťou na bratislavskom magistráte od začiatku tohto roka. Jeho meno bolo doteraz verejnosti pomerne neznáme. Teraz je na pretrase, no nie v tom najlepšom svetle.

Pred pár dňami totiž začali internetom kolovať jeho nahé fotky, pričom nebolo pochýb, že na vulgárnych záberoch je práve Vallov zamestnanec. Na tému ako prvý upozornil Nový Čas. Mužík sa najskôr tváril, že nevie o čom je reč, no potom sa k situácií vyjadril.

Vulgárne ZÁBERY nájdete v GALÉRIÍ>>>

"Predmetné fotografie a videá vznikli pred niekoľkými rokmi a nikdy neboli vyhotovené za účelom ich zverejnenia a ďalšieho šírenia. Išlo čisto o súkromný obsah, ktorý bol zverejnený na internetových stránkach bez môjho súhlasu. Vnímam to ako riziko, ktoré s používaním rôznych aplikácií súvisí, a ako memento, ktoré môže byť užitočné aj pre iných používateľov a viesť k ich väčšej obozretnosti. Taktiež to vnímam ako osobné animozity a nenávisť z určitých kruhov na moju osobu po tragickej samovražde môjho dlhoročného partnera," povedal pre portál.

Ako sa však ukázalo, jeho reči, zdá sa, nie sú úplne pravdivé. Našu redakciu kontaktoval muž z LGBTI komunity, ktorý si želá zostať v anonymite. Podľa neho bol Mužík v týchto kruhoch svojimi aktivitami známy a jeho vyjadrenia považuje za nezmysel. Zamestnanec magistrátu mal byť dlhodobo aktívny na platforme OnlyFans, čo potvrdzuje aj vodotlač na početných fotkách.

OnlyFans je internetová stránka, ktorá funguje na princípe jednorazových či pravidelných poplatkov za sprístupnenie súkromného, často pikantného či sexuálneho obsahu reálnych ľudí.

Aby ste si tam mohli založiť účet, potrebujete overenie prostredníctvom fotografie s vašim občianskym preukazom. V praxi to znamená, že falošný účet si tam nevytvoríte a Mužík teda nehovoril úplnú pravdu. Jeho fotografie s odkazom na profil OnlyFans aj Instagramový účet sme našli na viacerých gay stránkach. Na jednom z videí dokonca "vystupuje" so známym pornohercom.

Mužík študoval ekonómiu a manažment na Univerzite Komenského a 10 rokov pracoval v známej banke. Na miesto PR riaditeľa magistrátu sa dostal len pre pár mesiacmi. S otázkami ohľadom kauzy Mužíka sme sa obrátili aj priamo na hovorkyňu magistrátu, no odpovede sme nedostali.

Prečítajte si tiež: