Situácia sa v okrese Banská  Bystrica zo dňa na deň zhoršuje aj podľa banskobystrického primátora Jána Noska. „Potvrdzujú to nielen dátové analýzy rôznych iniciatív, ale najmä údaje Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, ktorý podrobne sleduje výskyt ochorenia COVID-19 v našom regióne,“ napísal na sociálnu sieť. Vyzval všetkých obyvateľov, aby dodržiavali nariadenie a takisto rešpektovali zákaz vychádzania.

TU sa pozrite ako to vyzeralo minulý víkend na Šachtičkách pri Banskej Bystrici!

„Obmedzenie mobility má strategický význam pre zamedzenie šírenia nákazy a myslím si, že ak ho ľudia nebudú dodržiavať, tak všetky ostatné opatrenia budú mať vždy svoje medzery,“ doplnila Mária Avdičová z Oddelenia epidemiológie RÚVZ v Banskej Bystrici. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v súčasnosti eviduje v banskobystrickom okrese 1 700 pozitívne testovaných na 100 000 obyvateľov.

Kým v meste uvažujú nad komunitným testovaním, ktorého cieľom je zamedziť šíreniu nákazy, v okolitých lyžiarskych strediskách a  na ďalších kopcoch môžete stretnúť húfy lyžiarov, sánkarov a bežkárov. Nie všetci dodržiavajú všetky protipandemické opatrenia.

Kto sa chodí do stredísk sánkovať? Čítajte na ďalšej strane!