Pre protipandemické opatrenia boli niektoré mesiace zimných sezón úplne uzavreté alebo museli dodržiavať prísne nariadenia štátu, ktoré ľudí často odrádzali. Keď sme mali to najhoršie za sebou, hotely, reštaurácie či strediská sa borili s nedostatkom zamestnancov, ktorí počas pandémie odišli pracovať na iné, stabilnejšie miesta. Aby toho nebolo málo, rapídne zvýšenie cien energií neobíde ani lyžiarske strediská.

Väčšina z nich už teraz rozmýšľa, ako prežije zimu, či bude musieť zdvihnúť ceny skipasov a či sa vôbec otvorenie zjazdoviek a vlekov oplatí. „Tým, že skipasy predávame ako letenky a používame flexibilné ceny, bude vždy na hosťovi, aby sa rozhodol, či si kúpi v predpredaji lacnejší skipas na menej vyťažený deň, alebo bude chcieť lyžovať v lukratívnejšom termíne, napr. na sviatky, za vyššiu cenu. V predpredaji je zároveň ešte stále sezónka, ktorá je pre vášnivých lyžiarov najvýhodnejšou voľbou,” informoval hovorca Tatry Mountain Resorts Marián Galajda

Zdôraznil, že pre vysoké ceny prevádzku nebudú obmedzovať. Prezradil, že prípravy na zimnú sezónu sú už v plnom prúde. “Kým hostia sa ešte venujú jesennej turistike, my už pripravujeme a kontrolujeme techniku a infraštruktúru na zimu, v Jasnej vrcholí výstavba novej kabínovej lanovky. Investíciu vo výške 17 mil. eur chceme spustiť do prevádzky hneď na začiatku zimy,” dodal na záver.

Ako to bude v ďalších strediskách, si prečítajte na ďalšej strane: