Najsmutnejšiu správu zdieľala na sociálnej sieti Záchranná zdravotná služba Bratislava. "Odpočívaj v pokoji, Hilda," napísali v príspevku, pod ktorým sa okamžite začali zbierať komentáre trúchliacich. Náhlemu a tragickému odchodu obľúbenej záchranárky a kolegovia jednoducho nedokážu stále uveriť.

Hilda Dobríková zomrela vo veku 38 rokov ešte v piatok (26.5.) minulý týždeň. Dnes (31.5.) sa s ňou najbližší lúčili na cintoríne v Nitre. "Hilda, som rada, že som ťa mohla v živote stretnúť, ľudí ako ty nebolo veľa... Odpočívaj v pokoji, nezabudnem," smúti Monika, ku ktorej sa pridáva aj Andrea. "Krehká, čistá duša. Takú si Ťa budem pamätať," dodáva.

FOTKY nájdete v GALÉRII>>>

Hilda pochádzala z Nitry, kde nejaký čas aj profesijne pôsobila. Potom však odišla do hlavného mesta. Nebola iba "typická" záchranárka, ale tiež aj lekárka rýchlej zdravotnej pomoci. Poznalo ju preto mnoho zdravotníkov z rôznych slovenských miest, ktorým bude veľmi chýbať.

"Toľko ľudských životov si zachránila a tvoj nezachránil nik, Hilduš. Nech Tvoja duša nájde hore to, čo nenašla tu," spomína na milovanú aj Dagmar. "Tento svet opustil človek, žena ktorá tu mala poslanie a mala ešte byť," pripája sa Kristína. Viacerí bývalí kolegovia píšu, že na ňu nikdy nezabudnú, pretože bola skutočne výnimočným človekom.

"Na nehodách vždy profesionál, poznal som ju veľmi dlho, veľká škoda takého človeka," hovorí Stanislav. "Svet prišiel o úžasného, ľudského človeka, ktorý dokázal obetovať seba a uprednostniť iných pred sebou samou," dodáva Dagmar.

Prečítajte si tiež: