Cieľom je znížiť náklady v čase, keď dopyt slabne, keďže spotrebitelia zápasia s prudkým nárastom životných nákladov. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Švédska spoločnosť, ktorá zamestnáva zhruba 155.000 ľudí, spustila v septembri plán na úsporu 2 miliárd švédskych korún (183,47 milióna eur ročne). Náklady na reštrukturalizáciu vo výške 800 miliónov SEK budú zaúčtované vo 4. štvrťroku, uviedol H&M vo vyhlásení.

"Program nákladov a efektívnosti, ktorý sme iniciovali, zahŕňa preskúmanie našej organizácie. Veľmi si uvedomujeme, že to zasiahne kolegov," povedala riaditeľka Helena Helmerssonová. "Budeme podporovať našich kolegov pri hľadaní najlepšieho možného riešenia v prípade ich ďalšieho kroku," dodala. Výsledky sa začnú prejavovať od druhej polovice budúceho roka, uviedol H&M.

Na Slovensko mieri lacný obchodný reťazec

Za obľúbeným obchodom s lacným oblečením sme doteraz cestovali do Rakúska. Primark otvorí na Slovensku svoju prvú predajňu, ktorá bude súčasťou rozšírenia nákupného centra Eurovea 2 budúci rok v apríli.

Ako bude vyzerať predajňa v Bratislave? >> FOTO v GALÉRII <<

Módna značka Primark vznikla pred 50 rokmi v Dubline. Dnes má po celom svete takmer 400 pobočiek.

Na aké platy a benefity lákajú Slovákov? >>>