Mikuláša Černáka odsúdili prešovské súdy na doživotie za sedem vrážd. V base si odsedel už 25 rokov. Medzitým sa priznal k ďalším zmareným životom, začal spolupracovať s políciu a vydal knihu. Pred pár rokmi súhlasil aj s predajom práv na svoj životný príbeh, a tak sa čoskoro dočkáme filmu, ktorého bude ústrednou postavou. Nakrúcanie trileru plánujú ukončiť do konca roka a prví diváci ho uvidia v máji 2024.

FOTO Z NAKRÚCANIA filmu >>>

Réžiu má na starosti Jakub Kroner. Je pre mňa príležitosťou priniesť divákom film o antihrdinovi, hlave organizovaného zločinu deväťdesiatych rokov,povedal. Do úlohy Černáka obsadil herca Milana Ondríka. Postavu jeho brata si zahrá Michal Kubovčík, ich mamu Anna Javorková a manželku Ivetu stvárni Rebeka Poláková. Okrem nich sa vo filme predstavia aj ďalší herci nemenej zvučných mien: Dušan Cinkota, Gregor Hološka, Ivo Tuli Vojtek, Petra Vajdová, či Juraj Loj.

Scenár filmu napísal u nás aj v Česku oceňovaný Miro Šifra, rodák z Vernára, ktorá leží neďaleko Telgártu - rodnej obce Černáka. Pri písaní vychádzal aj z informácií, ktoré mu povedal väznený Černák. Toho aj navštívil v base a spoločne pretelefonovali desiatky hodín.

Tvorcovia tvrdia, že nechcú vo filme mafiána glorifikovať, iba zachytiť život "obyčajného muža” a zobraziť príbeh človeka, ktorý sa vráti zo zahraničia späť do svojej rodnej dediny: “Do krajiny, ktorá sa rýchlo mení a v ktorej sa otvárajú nové veľké možnosti aj v oblasti organizovaného zločinu. Miki, pôvodným povolaním šofér autobusu, v sebe postupne objaví a aktivuje schopnosti na to, aby vybudoval jednu z najväčších a najobávanejších mafiánskych skupín v krajine,” uvádzajú na stránke spoločnosti, ktorá film produkuje.

Faktom však je, že Černákov príbeh je súčasťou histórie Slovenska 90-tych rokov, keď podsvetie vydieralo podnikateľov, ľudia sa báli chodiť po uliciach v mestách, kde mafiánske skupiny pôsobili a policajti boli často bezmocní.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>