Sudca pre prípravne konanie o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať Lukáša K (25). obvineného z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy bude rozhodovať od 12.00 h. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu  rozhodol dnes o vzati do väzby L.K, ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Dôvodom vázby je obava z možného úteku, z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti. Rozhodnutie je právoplatné, prokurátor ani obvinený proti nemu nepodali sťažnosť. Kedže čin spáchal počas núdzového stavu, hrozí mu trest odňatia slobody až na doživotie. 

FOTO z činu nájdete v galérii<

Vo štvrtok (19. 11.) v ranných hodinách boli po uhasení požiaru v rodinnom dome v obci Lednické Rovne nájdené dve telá s viacerými bodnými a reznými ranami. Ďalšie tri osoby, z toho dve deti, skončili so zraneniami v nemocnici. Prípad na mieste činu prevzala NAKA a následne vyšetrovateľ obvinil Lukáša K. a podal návrh prokurátorovi ÚŠP ho väzobne stíhať.

"Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu naplánovať spolu s jednou z maloletých osôb. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom," uviedol v sobotu (21.11.) hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Vraždu naplánovali počas spánku obetí, čo sa aj stalo. Následný požiar domu mal kamuflovať zločin a zakryť dôkazy. "S požiarom mala obvinenému jedna z maloletých pomáhať, v dome mala rozliať horľavú látku," dodal Slivka.

Správu budeme aktualizovať.