Pri prevoze do nemocnice na Oddelení centrálneho  príjmu v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura  na Triede SNP v Košiciach podnapitý pacient najprv v sanitnom vozidle zaútočil na lekára, ktorého udrel päsťou do oblasti brucha."Pri jeho vykladaní zo sanitky v nemocnici muž ležiaci na nosidlách kopol zdravotnícku záchranárku do tváre," informoval Viktor Wurm, hovorca Záchrannej služby Košice. Podľa zdroja blízkeho nemocnici, žena utrpela trojitú fraktúru tvárových kostí.

Hovorca Košickej záchranky tiež pripomenul, že deň predtým, v pondelok 1. marca 2021, čelila verbálnym útokom, ktoré neskôr prešli aj do fyzickej roviny, tiež jedna z košických posádok RLP. Zranená záchranárka z tohto prípadu je v súčasnosti tiež  práceneschopná. "Naši lekári, záchranári a vodiči sú tu stále, 24 hodín denne pre pacientov so všetkými diagnózami, aj keď pracujú pod enormným tlakom pandémie. Preto akékoľvek útoky na nich považujeme za odsúdeniahodné a budeme striktne trvať na trestnoprávnej zodpovednosti osôb, ktoré sa zdravotníkom za pomoc odvďačujú fyzickými útokmi," zdôraznil Wurm.

Obidva prípady napadnutia už rieši polícia.

Zdravotnícki záchranári spadajú do skupiny chránených osôb, čo znamená vyššiu mieru zákonnej ochrany pri napadnutí počas výkonu povolania.

Viac fotografií nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Stretli ste sa vo svojom okolí s útokom na zdravotníka?

Prečítajte si tiež: