Projekt je výsledkom niekoľkomesačnej prípravy a spolupráce Dopravného podniku Bratislava a spoločnosti Google. Nová funkcia umožňuje v Mapách Google jednoducho nájsť podrobné informácie o trasách verejnej dopravy, vyhľadať konkrétne zastávky, ako aj prehliadať cestovné poriadky.

Informácie sú dostupné priamo na Mapách Google, prostredníctvom webového rozhrania www.google.sk/transit alebo na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android, iOS, BlackBerry či Windows Mobile v aplikácii Mapy Google.

Takto vyzerá vyhľadávanie na monitore počítača.
Takto vyzerá vyhľadávanie na monitore počítača.
Zdroj: Google Maps

Pri samotnom vyhľadávaní stačí zadať názvy ulíc alebo na mape označiť počiatočný a cieľový bod. Vyhľadávanie spojenia funguje na rovnakom princípe vo všetkých mestách, čo zjednodušuje používanie funkcie aj turistom. 


Aj keď informácie o vyhľadávaní trás a zastávok verejnej dopravy v Bratislave nie sú dnes ešte úplne kompletné, v najbližšom období sa bude pracovať na odstránení nedostatkov a doplnení všetkých potrebných údajov.


Google spustil funkciu Verejná doprava vo svojich mapách už v roku 2007. V súčasnosti je na Mapách Google zobrazených už viac ako 3,8 milióna zastávok verejnej dopravy spolu s cestovnými poriadkami vo viac ako 20 000 mestách po celom svete. Ako prví na Slovensku využívali spomínanú službu obyvatelia a návštevníci Žiliny.