V priebehu prvých 10 mesiacov si podľa štatistík agentúry Focus2Move globálny automobilový trh udržal približne 4-percentné tempo rastu. Naďalej sa darí SUV a crossoverom. V tabuľe to vidno na výsledkoch takých modelov,, ako sú Honda CR-V, Volkswagen Tiguan alebo Toyota RAV4.

Navyše - ak sa na predaje pozrieme podľa kategórií - tak segment SUV je jediným naozaj rastúcim. Avšak výrazne - medziročne až o 12 percent.

Už tradične je najpredávanejším autom na svete Corolla, ktorá ako jediný model prekročila už v októbri miliónovú hranicu. Do konca roku sa to možno podarí ešte Fordu F-Series, aktuálne tretiemu Golfu pravdepodobne nie, aj keď jeho predaje práve v tomto čase výrazne stúpajú.

Toto je 10 najpredávanejších áut na svete za prvých 10 mesiacov.
Toto je 10 najpredávanejších áut na svete za prvých 10 mesiacov.
Zdroj: Focus2Move

V Top 10 patria k najväčším medziročným skokanom Honda Civic, ktorá sa oproti októbru 2016 posunula o 5 miest, aktuálne je štvrtá a - podobne ako pred mesiacom - Volkswagen Tiguan, ktorý sa z 22. priečky v októbri minulého roku posunul na aktuálnu 7.

A ako sa darí škodovkám? V prvej stovke najpredávanejších áut na svete je Škoda Octavia, ktorá si drží stabilnú pozíciu. S necelými 342-tisíc predanými kusmi jej aktuálne patrí 27. pozícia, čo predstavuje medziročne zostup o jedno miesto.