Koenigsegg je švédsky malosériový výrobca hyperšportov - teda tých najvýkonnejších a najrýchlejších áut na svete. Len pre zaujímavosť: Koeigsegg One:1 s päťlitrovým osemvalcom s maximálnym výkonom 1 MW (!) zrýchli na 400 km/h za 20 sekúnd a jeho maximálna rýchlosť je vraj vyše 450 km/h. Vraj by zvládol aj viac, len pneumatiky Michelin Cup 2 viac nezvládnu.

Hybrid Koenigsegg Regera má dokonca kombinovaný výkon 1,11 MW, teda nejakých 1 500 koní a na stovku zrýchli za necelé tri sekundy. Taktiež bez problémom zvládne rýchlosť nad hranicou 400 km/h.

Nečudo, že o takéto autá je obrovský záujem, firma však dokáže vyrobiť ročne približne len 16 až 20 kusov. To značí čakacie doby, momentálne presahujúce 4 roky. Snom vedenia automobilky je dosiahnuť stav, kedy by zákazníci na nové auto nemuseli čakať viac, než 30 mesiacov.

Keby ktorýkoľvek iný výrobca, možno s výnimkou Bugatti, povedal záujemcom, nech si prídu pre auto o štyri-päť rokov, s prehľadom by ho vysmiali. Ak však ide o Koenigsegg, tak aj tí najväčší multimilionári, schopní ho zaplatiť okamžite v hotovosti, roky a bez slova „čakajú v rade“. Nehovoriac o tom, že sú za to radi, pretože väčšina áut je vyrábaných v limitovaných edíciách a sú beznádejne vypredané dopredu.