V redakcií sa skutočne vystrieda mnoho áut. Novinky, nové motorizácie, karosárske verzie, facelifty, dôvodov je stále dosť. My to však robíme aj preto, že nás to baví a autá milujeme. Autá patria k našim životom od nepamäti a pravdou je, že do pamäti sa nám ich už v súčasnosti až tak veľa nezapíše. V tejto krátkej sérii vám však prinesieme niekoľko áut, za ktoré nás zaujali alebo potešili. Jednoducho tie, ku ktorým sa občas vraciame aspoň v pamäti a možno nie vždy úplne pre krásne spomienky.

Alfa 4C Spider je prekrásná, bez debaty
Alfa 4C Spider je prekrásná, bez debaty
Andrej Ježo

Alfa-Romeo 4C Spider

Sú autá, na ktoré sa človek neskutočne teší. Recept, ktorý použila Alfa pri modeli 4C a 4C Spider patrí medzi tie overené. Množstvo karbónu (nízka váha), rozumný agregát, pohon zadnej nápravy a značka, ktorá má na svedomí ozajstné drahokamy. Občas to ale nevyjde. Alfa 4C Spider dáva pocit výnimočnosti, jej fotenie bolo obrovskou radosťou, no vysoká cena spolu s nepresvedčivým agregátom a podvozkom sklamali. Pred alfistami to ale nehovorte nahlas.

Pripravený Countryman
Pripravený Countryman
Andrej Ježo

Mini Cooper S Countryman

Mini majú občas veľmi ďaleko do dokonalosti a prvý Countryman bolo auto, na ktoré by sme najradšej zabudli. Aktuálny model (ak máte dostatočný rozpočet) si však viete vybaviť ako z rozprávky a vo vnútri pôsobí výrazne kvalitnejšie ako predchodca. „Naše“ auto bolo famózne našpecifikované a úplnou bombou bol prenosný stan na streche, ktorý si viete objednať ako oficiálne príslušenstvo. Nepýtajte sa na cenu, ale na zážitky s ním. Chcelo by to síce radšej naftový agregát kvôli spotrebe na dlhších trasách, predsa len Mini a navyše so stanom má odpor podobný malému karavánu. Ako celok však dáva cestovaniu iný rozmer a hore sa spí fantasticky.

Peugeot 5008
Peugeot 5008
Andrej Ježo

Peugeot 5008

Dnešné rodiny to nemajú jednoduché. Automobilky prestávajú vyrábať tradičné MPV a naopak rastie ponuka rodinných SUV, ktoré ale vďaka svojej svetlej výške nepatria medzi šampiónov vo vnútornom priestore. Peugeot 5008 je ale istou výnimkou. Je priestranný, pri sklopených sedadlách aj niečo viac odvezie a vyzerá podľa nás výborne. Aj keď na niektorých miestach vidno, kde šetrili, inde zase rozdávali a keď sa to spriemeruje, výsledkom je jedno veľmi zaujímavé auto.

Honda Civic
Honda Civic
Andrej Ježo

Honda Civic

Honda Civic patrila vždy medzi hviezdy. Motormi, podvozkom a priestorom. S príchodom ôsmej generácie (UFO) sa síce predviedla po dizajnovej stránke, motory a jazdné vlastnosti boli pre nás sklamaním. Facelift sa snažil a my sme to ocenili, no nebolo to ono. Súčasný Civic je ale opäť hviezda. Vyzerá výborne, podvozok je perfektný a agregáty viac ako adekvátne. Stojí za vyskúšanie a čudujeme sa – že ich už nejazdí po našich cestách viac.

Nám sa páči
Nám sa páči
Andrej Ježo

Suzuki Ignis

Dnešný výber ukončíme autom, ktoré je v podstate akousi formou ŠkaPoZ na kolesách (škatuľka poslednej záchrany) a v našej garáži snov by sme Ignisu vyhradili špeciálne miesto. Veľkosťou do dnešnej premávky fantasticky zapadne, vo vnútri je dostatok priestoru, má výborný agregát, pohon všetkých kolies a dokáže sa dostať tam, kde by ste ho nečakali. Dizajn nemusí byť všetkým po chuti, ale čo vám povieme, autorovi sa páči Toyota IQ a dokonca aj Nissan Cube.