Rifter je autom, spájajúcim dva svety. Zvonku vyzerá ako dodávka, zvnútra je to však variabilné rodinné auto, vybavené najmodernejšími technológiami. Nájdete v ňom napríklad i-Cockpit s 8-palcovou kapacitnou dotykovou obrazovkou a head-up displejom, adaptívny tempomat, systém na čítanie dopravných značiek a sledovanie pozornosti vodiča, bezkľúčový prístup a štartovanie, parkovaciu kameru, asistent pre sledovanie mŕtveho uhlu, monitorovanie jazdy vo zvolenom jazdnom pruhu a množstvo ďalších technológií.

Pokiaľ ide o motory, tak na výber budú benzínový motor 1,2 PureTech v dvoch verziách - 130k S&S s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8 (k dispozícii v priebehu roka 2019) a 110k S&S s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Interiér má prémiovú kvalitu.
Interiér má prémiovú kvalitu.
Zdroj: Peugeot

Naftové motory sú zastúpené motorom 1.5 BlueHDi, ktorý je k dispozícii v troch verziách: BlueHDi 130k S&S so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, BlueHDi 100k s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou a BlueHDi 75k s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Vo voliteľnej výbave nechýba ani Advanced Grip Control, optimalizujúci trakciu cieleným pribrzďovaním predných kolies. Na výber bude 5- aj 7-miestna verzia s obidvomi dĺžkami Standard (4,40 m) a Long (4,75 m). Pri tej druhej sa predlžuje rázvor aj previs.

INteriér je variabilný, môže byť aj 7-miestny, v druhom rade môžu byť tri detské autosedačky.
INteriér je variabilný, môže byť aj 7-miestny, v druhom rade môžu byť tri detské autosedačky.
Zdroj: Peugeot

Na každé z troch samostatných sedadiel v druhom rade môže byť umiestnená detská autosedačka. Vo verzii Long môžu byť 2 samostatné sedadlá v treťom rade posuvné. Nakladanie dlhých predmetov je jednoduché, pretože sedadlo spolujazdca vpredu môže byť zložené do podlahy.

Batožinový priestor má objem od 775 litrov pod roletou batožinového priestoru v 5-miestnej verzii s dĺžkou Standard, až do 4 000 litrov pod stropom vo verzii Long so sklopenými sedadlami.