Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety Auto roka 2018 v Slovenskej republike sa uskutočnilo v Penati clube . Bol to už dvadsiaty ročník, pričom anketa používa prakticky rovnaké parametre hodnotenia ako európska anketa Car of the Year.

Takto vyzerá slovenské Auto roku v plnej paráde.
Takto vyzerá slovenské Auto roku v plnej paráde.
Kia

Odborná porota motoristických novinárov je zložená z 15 členov rôznych slovenských médií. Do ankety automaticky spadajú automobilové novinky, ktoré sa dostanú na slovenský trh od 1. januára do 31. decembra predošlého roku - teda roku 2017. Kvôli rovnosti bodov sa v tomto roku dostalo do finále až 9 automobilov. Tu je výsledné poradie:

Toto je celkové poradie finalistov slovenského Auta roku 2018.
Toto je celkové poradie finalistov slovenského Auta roku 2018.
Martin Domček

Víťazom sa teda stala extravagantná Kia Stinger, ktorá patrila aj medzi našich troch favoritov a prvé miesto je v jej prípade určite zaslúžené. V jej prospech podľa nás hovorí najmä to, že kia týmto modelom vstúpila do úplne nového segmentu a tento vstup sa jej naozaj vydaril. Tu sú naše prvé skúsenosti s týmto autom:

Auto vyzerá veľmi dobre nielen zvonku, ale aj zvnútra, navyše výborne jazdí a má - na svoje schopnosti a výkon - aj dobre nastavenú cenu. Druhé miesto Insignie neprekvapilo, zato však tretie miesto Ignisu áno - už aj preto, že bol predstavený začiatkom roku 2017 a po ňom prišlo množstvo ďalších noviniek.

Napriek tomu - kto chce naozaj malé mestské autíčko, tak s Ignisom chybu rozhodne nespraví. Testovali sme ho a príjemne nás prekvapil nielen miestom minimálne vpredu, ale aj jazdnými vlastnosťami a spotrebou.