Nový Touareg, ktorý sa pre celý svetový trh vyrába v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia, sa dá objednať v troch verziách výbavy – základnej, Elegance a R-Line.

Spočiatku bude k dispozícii jeden motor, u ktorého výrobca predpokladá najväčší záujem zákazníkov v Európe – turbodiesel V6 3.0 TDI s výkonom 210 kW (286 k). Rovnako ako aj všetky neskôr zavedené pohonné agregáty sa štandardne kombinuje s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a systémom stáleho pohonu všetkých kolies 4MOTION.

Interiéru dominujú dva veľké displeje, ktoré vyzerajú, ako by boli vzájomne prepojené.
Interiéru dominujú dva veľké displeje, ktoré vyzerajú, ako by boli vzájomne prepojené.
VW

Základný Touareg má predné svetlomety aj zadné svetlá z LED a 18-palcové disky z ľahkej zliatiny. Takto vybavený model má cenu od 61 200 eur.

Verzia Elegance, ktorá má základnú cenu 65 540 eur, obsahuje napríklad rozličné dizajnové prvky na karosérii, odlišné disky kolies, kožené čalúnenie z kože „Vienna“ a hliníkové dekoračné prvky v interiéri.

Športovo je ladená verzia R-Line (od 69 430 eur) so špecifickými nárazníkmi, plastovými prvkami lakovanými vo farbe karosérie a športovými doplnkami v interiéri. Súčasťou vybavenia sú aj 14-smerovo elektricky nastaviteľné komfortné sedadlá a 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s pneumatikami 255/55 R 19.

Predné aj zadné svetlá môžu byť s technológiou LED.
Predné aj zadné svetlá môžu byť s technológiou LED.
VW

Za príplatok môžete mať v novom Touaregu napríklad podvozok s pneumatickým pružením a riadením zadných kolies, revolučný Innovision Cockpit, head-up display, alebo systém na nočné videnie.