Prieskumy ukazujú, že vodiči často ani netušia, akými modernými technológiami ich auto disponuje. V tomto im môže pomôcť celkom nová bezplatná aplikácia ScanMyCitroen.

Skenujte a spoznávajte

Robí presne to, čo napovedá jej názov. Fotoaparát vo svojom smartfóne naozaj premeníte na skener, ním nasnímate kontrolku alebo nejakú súčasť auta.

Aplikácia ju identifikuje, o čom vás informuje príslušný piktogram a vzápätí sa vám objaví jej popis aj s informáciou na čo vlastne slúži. Musí samozrejme ísť o časť auta, ovládač alebo technológiu, ktoré sú spomenuté v manuále.

Okrem toho v nej nájdete aj popis všetkých kontroliek, ktoré vám v aute môžu zasvietiť a taktiež základných technológií. Okrem C3-ky je aplikácia kompatibilná aj s modelmi C1, C4 Picasso, Grand C4 Picasso a C4 Cactus.

Pod kontrolou

Druhá aplikácia, ktorú sme vyskúšali, sa volá MyCitroen. Je to akýsi „denník auta“, do ktorého sa môžu po zaregistrovaní auta (treba zadať VIN číslo) automaticky ukladať základné údaje - prejdené kilometre, priemerná spotreba, jednotlivé trasy aj s ich lokalizáciou.

Ak do nej vložíte cenu paliva, vyráta vám aj približné náklady pre každú z prejdených trás. Praktická je aj funkcia Find my Car, ktorá vás naviguje späť k zaparkovanému autu, pravda ak si pri vystúpení uložíte polohu. Aplikácia pritom využíva Google Maps, takže treba mať v smartfóne aktívne dátové prenosy. Okrem toho vám pripomenie aj servisné prehliadky.

Fotoauto

Najviac sú asi v Citroëne hrdí na ConnectedCam. Je to nielen aplikácia, ale aj hardvér - konkrétne kamera, zabudovaná vo vnútornom spätnom zrkadle.

Môžete ju využiť nielen ako klasickú autokameru, ale k dispozícii je opäť japlikácia ConnectedCam Citroën(R), vďaka ktorej môžete vyhotovené videá a fotky sťahovať jednoducho do vášho smartfónu a následne ich zdieľať na sociálnych sieťach, prostredníctvom mailu a ďalších populárnych komunikačných aplikácií..

Nahrávať môžete buď v časovej slučke alebo manuálne, rovnako ako fotiť. Spúšť kamery je pod vnútorným spätným zrkadlom.

Ide o širokouhlú HD kameru s rozlíšením 2 Mpix a internou pamäťou 16 GB. V prípade nehody dokáže automaticky zaznamenať poslednú polminútku, ktorá jej predchádza nehode, takže poslúži zároveň aj ako čierna skrinka pri jej objasňovaní.