Rok 2017 je pre elektromobily prelomový. Ich predaj podľa agentúry Focus2Move vôbec po prvýkrát prekročí miliónovú hranicu, mal by dosiahnuť približne 1,1 milióna. Je to zhruba 45-percentný medziročný nárast predaja a trojnásobný oproti roku 2014.

Najsilnejším trhom pre elektromobily je Čína, kde sa predá približne každý druhý. A tomu zodpovedá aj rebríček celosvetovo najpredávanejších elektrických áut. Kráľom elektromobilov je totiž aktuálne BAIC EC 180.

Tento elektromobil v priebehu roku 2017 vyvolal na čínskom trhu elektrických áut menšiu revolúciu. Nebudeme chodiť zbytočne okolo horúcej čase medzi malými mestskými elektromobilmi čínskej produkcie je to aktuálne asi jediný, ktorý nie je škaredý. Podľa meracieho cyklu NEDC má s 20,3 kWh batériou dojazd okolo 180 kilometrov, maximálku na úrovni 100 km/h a k tomu naozaj zaujímavú cenu - v prepočte niečo cez 19-tisíc eur - a to bez akejkoľvek podpory.

Tento rok jeho predaj výrazne prekročil 70-tisícovú hranicu, čo z neho robí bezkonkurenčnú svetovú jednotku. Na 2. a 3. mieste sú očakávané bestsellery Tesla Model S a Nissan LEAF, ktoré stúpajú len mierne. Viac ukazuje tento rebríček agentúry Focus2Move:

Toto je rebríček najpredávanejších elektromobilov podľa agentúry Focus2Move.
Toto je rebríček najpredávanejších elektromobilov podľa agentúry Focus2Move.
Zdroj: Focus2Move