Ford Mustang je už 50 rokov najpredávanejším športovým automobilom v USA, v uplynulom roku sa vďaka rastúcej popularite v Európe a v Číne stal najobľúbenejším športovým automobilom na celom svete. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Ford na základe údajov spoločnosť IHS Markit o evidencii nových vozidiel v segmente športových automobilov.

Podľa údajov spoločnosti IHS Markit o evidencii nových vozidiel sa z neho predalo vyše 150 000 kusov. Celkový celosvetový predaj vzrástol o šesť percent v porovnaní s rokom 2015, k čomu významne prispel nárast predaja na neamerických trhoch: ten predstavoval až 101 percent, teda takmer 45 000 vozidiel predaných mimo územia USA.

V uplynulom roku predaja si zákazníci v Európe objednali celkovo 15 335 vozidiel Mustang, ide o predaj na 20 najvýznamnejších trhoch, Slovensko medzi nimi nefiguruje. Mustang sa stal najpredávanejším športovým automobilom na trhoch ako Francúzsko, Švédsko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Fínsko a Grécko.

V Európe je Ford Mustang je v ponuke s 5,0-litrovým motorom V8 s výkonom 421 k alebo 2,3-litrovým motorom EcoBoost s výkonom 317 k v spojení so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou.