Český web idnes.cz zverejnil zaujímavý článok, v ktorom varuje pred praktikami niektorých nepoctivých taxikárov. Jeden z nich to však prehnal naozaj extrémne. Podľa informácií idnes.cz previezol dvoch turistov – muža a ženu z ulice Ritířská k hotelu na Jiráskovom námestí. Daný úsek meria približne dva kilometre, taxikár si zaň vypýtal dvetisíc českých korún.

Nové londýnske taxi je tu! Poznáme výslednú podobu asi najznámejšieho taxi na svete

Turisti toľko pri sebe nemali a nepomohli im ani protesty. Nakoniec muž musel ísť do hotela pre peniaze a ženu taxikár nechal v zamknutom aute ak zálohu. Našťastie sa do toho vložil hotelový recepčný, ktorý sa turistov zastal. Následne taxikár (ktorý vôbec nepoužil taxameter) znížil sumu na polovicu, no recepčný mu odmietol za jazdu dať viac než 300 českých korún.

Uber: Priniesol revolúciu do sveta taxislužieb. Napriek tomu ho zakazujú všade, kde sa dá

Taxikár peniaze roztrhol a recepčnému sa vyhrážal smrťou a následne odišiel. Keďže pracovník hotela neváhal a zavolal na neho políciu, podarilo sa ho vypátrať a celý prípad sa prešetruje.

V rovnakom týždni sa u našich západných susedov objavil aj ďalší takýto prípad – za približne 14-kilometrovú jazdu chcel taxikár od turistky 12-tisíc českých korún, čo je vyše 450 eur.

Za 3 minúty nehorázna suma: Takto jazdia taxikári v Bratislave!

Tento problém sa týka aj slovenských miest, predovšetkým Bratislavy a určite s ním treba niečo robiť. Aj keď rešpektujeme voľnú tvorbu cien, tak určitú formu regulácie maximálnych cien si vieme predstaviť.