Ide o jednu zo senzácii pomaly končiaceho autosalónu v New Yorku. Trojica špeciálne upravených Mini Countryman Panamericana vyrazí smerom na juh aby sa pripojila na jedno z najdlhších trás spájajúcich sever s juhom – Pan American Highway, resp. Panamericana. Aljašku tak spája s argentínskou Ohňovou zemou, pričom jej oficiálna dĺžka je 25 750 kilometrov. Skutočná dĺžka však dosahuje až 48 000 km kvôli najrôznejším úpravám cesty, alternatívnym trasám. Navyše, medzi Panamou a Kolumbiou to inak ako loďou nepôjde.

Mini Countryman Panamericana
Mini Countryman Panamericana
Zdroj: MINI

Mini si od tejto cesty sľubuje potvrdenie odolnosti a spoľahlivosti nových Plug-In hybridných vozidiel s oficiálnym 40-kilometrovým dojazdom na elektriku, ktorý sľubuje spotrebu 2,1 až 2,3 litra na sto kilometrov (predpokladáme, že iba tých prvých, ak nie je v blízkosti trasy elektrická sieť a dostatok času na dobitie batérii).

Mini Countryman Panamericana
Mini Countryman Panamericana
Zdroj: MINI

Mini Countryman Panamericana vyráže na svoj výlet už dnes, pričom okrem kombinovaného výkonu 165 kW (225 koní) bude potrebný aj pohon všetkých kolies, ktorým sú autá samozrejme vybavené. Okrem dodatočných svetiel, pneumatík s núdzovým dojazdom a strešného nosiča s rezervou vraj ale iné úpravy čakať nemáme. Tento výlet by ale mal rozhodne stáť za to.