Dozorná rada v minulom týždni rozhodla, že v čele koncernu nahradí Herbert Diess doterajšieho šéfa Matthiasa Müllera. Spolu s personálnymi zmenami prichádzajú aj organizačné.

Vedenie koncernu potvrdilo, že Škoda Auto sa v rámci reorganizácie stane členom novovytvorenej skupiny Volume, zameranej na masový trh. Popri nej tam bude patriť aj VW, SEAT, ľahké úžitkové autá a progresívna divízia Moia, zameraná na moderné dopravné služby, zdieľanie áut a podobne. Za túto skupinu značiek bude po novom zodpovedný samotný CEO Herbert Diess spolu s novým prevádzkovým riaditeľom, ktorý zatiaľ nebol menovaný.

Okrem tejto skupiny budú ešte existovať ďalšie dve - Premium a Super Premium. Do prvej z nich zatiaľ patrí len Audi, do druhej Porsche, Bentley, Bugatti a Lamborghini.

Okrem reorganizácie nový šéf podporil rýchlenie tempa pri vývovji elektromobilov, automatizácie riadenia a digitalizácie. Taktiež uvažuje nad predajom niektorých aktív, nevie sa napríklad, aká budúcnosť čaká značky MAN Diesel a Renk.