To nie je všetko, dojazd 485 kilometrov (podľa nového cyklu WLTP) má zabezpečiť nová batéria s kapacitou 90 kWh, na ktorú Jaguar dáva 8-ročnú záruku. Napriek obrovskej kapacite by verejné rýchlonabíjačky mali 80-percent jej kapacity nabiť za 85 minút (pri 100 kW nabíjačkách dokonca za 40 minút). Pokiaľ majitelia budú používať nabíjanie z domácej stanice (7 kW), rovnakú kapacitu by mali dosiahnuť za 10 hodín. Na plnú kapacitu budú ale potrebovať viac ako celú noc.

Interiér pôsobí veľmi luxusne
Interiér pôsobí veľmi luxusne
Zdroj: Jaguar

Jaguar pre tento model vyvinul špeciálnu novú platformu, ktorá umožňuje dokonalú distribúciu hmotnosti (50:50). 432 buniek batérie je umiestnených medzi nápravami a Jaguar tvrdí, že ide o ich najtuhšiu platformu spomedzi všetkých modelov. Rázvor 2990 milimetrov zabezpečuje dostatok miesta nielen pre posádku piatich osôb ale aj slušný batožinový priestor s objemom až 656 litrov!

Domáce nabíjanie potrvá takmer 14 hodín
Domáce nabíjanie potrvá takmer 14 hodín
Zdroj: Jaguar

Vozidlá na fotografiách majú samozrejme tie najväčšie – 22 palcové kolesá, no základný rozmer bude 18-palcov. Pohon všetkých kolies zabezpečujú dva mimoriadne kompaktné elektromotory (každý na jednej náprave) a Jaguar sľubuje špičkové jazdné vlastnosti, ktoré by súčasným zákazníkom mali pripomínať ich ostatné aktuálne modely. Prvé fotografie vyzerajú skutočne veľmi dobre, sme ale zvedaví na cenu u nás. Doma v Anglicku si zákazníci môžu I-Pace už objednať, jeho cena však štartuje na takmer 64 000 librách!