Gordon Murray iba nedávno založil spoločnosť Gordon Murray Automotive a už poznáme aj jeden zo zmyslov jej existencie. Autá pod značkou IGM už majú svoje logo (ide o jemne upravenú verziu loga z prvého auta, na ktorom Gordon súťažil – T.1 IGM Ford Special) a k dispozícii máme už aj prvý záber na nové auto.

50 rokov v automobilovom svete znamená veľa a Gordon Murray má byť na čo pyšný. Novinka by mala rovnako ako kedysi F1 strhnúť nielen svojich vodičov, ale aj verejnosť. Na výrobu tohto auta použije nový výrobný proces iStream superlight, ktorý používa vysokopevnostný hliník namiesto ocele alebo karbónu. Táto nová technológia má vysoké ambície, mala by sa stať najľahšou a zároveň najpevnejšou platformou nových áut na najbližšie desaťročia.

Nemenej ambiciózna je samotná novinka. Ako sme už spomínali, orientáciu na vodičské zážitky a nízku hmotnosť má spoločnú s legendou – McLarenom F1, no pôjde o auto vyvinuté pre súčasnú dobu a súčasné podmienky na jazdenie. Okrem iného, novinka by mala byť vybavená tou najpokrokovejšou aerodynamikou, ktorá bola kedy použitá na cestnom aute.