Súčasná ponuka modelov Lexus nezahŕňa kabriolet, i keď japonská firma v minulosti vyrábala obmeny modelov IS a SC so skladacou, pevnou strechou. Dnes sú tieto modely na sekundárnom trhu veľmi žiadané. V roku 2014 predstavili koncept kabrioletu LF-C2, nedočkal sa však sériovej výroby.

Generálny riaditeľ Lexus International Yoshihiro Sawa v rozhovore pre Auto Express povedal: ,,Dúfam, že kabriolet vznikne už v najbližšej budúcnosti. Vieme, že takáto požiadavka na trhu luxusných automobilov existuje. Ako zakaždým, aj tentoraz skúmame možnosti a technicky to možné je.”

Interiér svojim vzhľadom zodpovedá autu so 6-cifernou základnou cenou - samozrejme v eurách.
Interiér svojim vzhľadom zodpovedá autu so 6-cifernou základnou cenou - samozrejme v eurách.
Zdroj: Lexus

Ako poznamenáva Auto Express, nový kabriolet bude pravdepodobne dostupný v dvoch verziách ako benzínový LC 500 s výkonom 467 koní a päťlitrovým motorom V8 a 10-stupňovou automatickou prevodovkou, a v hybridnej verzii LC 500h, ktorú poháňa nová jednotka Multi Stage Hybrid s celkovým výkonom 354 koní a priemernou spotrebou paliva 8 l/100km. Podľa britského časopisu získa športová verzia LC F úplne nový, štvorlitrový motor V8 twin turbo s výkonom viac ako 600 koní.