Podľa súdu porušuje Uber niekoľko zákonných ustanovení, upravujúcich prevádzkovanie taxislužby. Nesmie poskytovať službu v prípadoch, ak vodiči pre ňu nemajú oprávnenie, auto nie je označené ako taxi, nie je označené názvom spoločnosti a nemá taxameter.

Uber toto uznesie musí začať rešpektovať okamžite, akonáhle bude preložené do holandštiny a doručené vedeniu spoločnosti. Uber taktiež môže podať odvolanie, avšak bez odkladného účinku. Uber sa v podobných sporoch, ktorých vedie niekoľko, odvoláva na to, že nie je taxislužba, ale len sprostredkováva spolujazdu v súlade s platnými európskymi smernicami. V Prahe sa podobné opatrenie nepodarilo presadiť, návrh totiž prišiel neskoro, takže tam s Uberom beží štandardný súdny proces.

Pred niekoľkými dňami takto Uber zakázali v Taliansku. Súd zakázal spoločnosti zakázal používať mobilné aplikácie a ako dôvod uviedol nečestnú hospodársku súťaž. Súd uviedol, že Uber v Taliansku nesmie používať svoje aplikácie Black, Lux, Suv, X, XL, Select a Van ani propagovať svoje služby. Súd tak rozhodol v prospech žaloby, ktorú podali najväčšie talianske asociácie tradičných taxislužieb.

Uber už musel skončiť napríklad v Maďarsku, Podobný súd prebieha aj v Taliansku, kde bolo využívanie aplikácií Uberu dočasne zakázané, avšak sud ho opätovne do ukončenia súdneho procesu povolil.

Na Slovensku proti tejto službe nedávno protestovali taxikári, avšak jej zákaz sa im iniciovať zatiaľ nepodarilo, aj keď je pravda, že koncom januára už dostal na Slovensku prvú pokutu s odovolaním sa na to, že kontrolovaný vodič a jeho auto nespĺňali náležitosti, potrebné pre prevádzkovanie taxislužby.

Vodič sa odvolal s poukazom na to, že nie je taxikár, ale poskytuje len službu spolujazdy. Uber však pri príchode na Slovensko sľúbil, že bude spolupracovať len s licencovanými taxikármi, nijako to však nekontroluje a celú zodpovednosť prenáša na vodičov.